Bilişim Dünyası 16 OCAK 2011 / 18:00

Yeni bir tablet daha geliyor

Cisco, düzenlediği basın toplantısıyla hem yeni işbirliği teknolojilerini duyurdu hem de iş amaçlı tablet Cius’u tanıttı.

Android tabanlı Cisco Cius, işbirliği teknolojilerini daha da mobil hale getirmeyi hedefliyor. Türkiye’de Şubat veya Mart aylarında satışına başlanacak olan Cius, kurumsal kullanıcılara hitap etmesinin yanı sıra bireysel kullanıma dair tüm ihtiyaçları da karşılamayı vaat ediyor. Cius, Telepresence görüşmelerini desteklemesinin yanı sıra HD ve gerçek zamanlı video, çok katılımlı telekonferans, e-posta, mesajlaşma, web tarama ve bulut uygulamalarında yerel ya da merkezi olarak saklanan içeriği üretme, düzenleme ve paylaşma yeteneğine sahip.
Diğer yandan sanal masaüstü uygulamalarını tamamlamak üzere geliştirilen sanallaştırma deneyimi altyapısı Cisco Virtualization Experience Infrastructure (VXI), zengin
medya ve video kullanımını destekliyor.
Cisco VXI, masaüstü sanallaştırma mimarisi ile sunulan finans, veri güvenliği ve esnek işgücü imkânlarına, zengin medya ve video işbirliği kapasitelerini de ekliyor. Her bir sunucuya bağlı sanal masaüstü sayısını artıran Cisco VXI, masaüstü sanallaştırma çözümlerinin toplam sahip olma maliyetini düşürmeyi amaçlıyor. Cisco ayrıca TelePresence ve diğer video işbirliği çözümlerinin daha düşük maliyetlerle, kullanımı kolay mimarilerle ve bulut bilişimle sunulması amacıyla tasarlanan ürün ve hizmetleri de duyurdu.
ETİKETLER : Sayı:804

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN