Bilişim Dünyası 21 OCAK 2013 / 08:10

Yeni çağın ERP’si

Teknolojinin buluta taşındığı ve artık veriye her yerden, her an, herkesin ulaşabildiği sistemlerin çıkışta olduğu günümüzde bu ihtiyaçları tam anlamı ile karşılayan ERP ürünlerine ihtiyaç da artıyor. Kendi ürünlerini tam da bu ihtiyaca uygun olarak tanımlayan IFS Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ergin Öztürk, “Türkiye’de de 2012 yılında ERP’nin yeni eğilimi olma iddiamızı sürdürüyoruz. Üretim, Servis ve Varlık Yönetimi, Proje Yönetimi ve Tedarik Zinciri Yönetimi ile Finans Yönetimini de içine alan bir işletmenin tüm süreçlerine yönelik çözüm sağlayan ürünlerimizle, bu çözümleri yerel bilgi ve deneyimi ile birleştirerek her ülkede kendi markamızın hizmet verdiği bir ağ sunuyoruz. 2012 yılı, 2004’ten bu yana en iyi lisans satışı yaptığımız yıl da oldu” dedi.
2012 yılını büyük bir başarı ile kapattıklarını kaydeden Öztürk, “IFS Türkiye olarak, 2013 yılında piyasaya sürülecek yeni sürümümüz IFS Applications 8’in de çalışmalarını tamamladık. Geçtiğimiz hafta Durmazlar Makine büyük bir yükseltme projesi kararı aldı ve 450 kullanıcıya ulaştı. Durmazlar, IFS Application 8’in kurulacağı ilk  şirket ve bulut mimarisinin tam anlamıyla kullanılacağı güzel bir örnek olacak” şeklinde görüş belirtti.
IFS Türkiye olarak IFS Applications’ın teknolojik ve fonksiyonel avantajlarını en iyi şekilde müşterilerine sunmayı hedeflediklerinin altını çizen Öztürk, “Uzun yıllardır IFS Türkiye bünyesinde bulunmuş ve 150’den fazla şirkete uygulamada yer almış deneyimli ekibi ile de şirketlerin ERP geçiş süreçlerinde kolaylık ve fark yaratmasını sağlıyoruz. 2012 yılı içinde hemen hemen her sektörden yeni ismi müşterilerimizin arasına ekledik. 2013 yılında da benzer bir hedefimiz var” şeklinde konuştu.

Dünya etkinliğine büyük ilgi
Bu yıl ilk defa iş ortaklarıyla birlikte IFS World Conference’a katıldıklarını belirten Ergin Öztürk, bu konuda ise şunlar söyledi: “Tüm dünyadan IFS çalışan ve kullanıcılarının buluştuğu IFS World Conference, geçtiğimiz yıl 15-17 Ekim tarihleri arasında İsveç’in Göteburg kentinde gerçekleştirildi. Konferansın ana mottosu mobilite oldu ve bu alandaki tüm ürünlerimizin iş ortaklarımıza ve katılımcılarımıza tanıtıldığı bir etkinlik geçirdik. Bu etkinliğin bizim için en önemli yanı ise ilk defa müşterilerimizle birlikte burada yer almak oldu. Bu biraz da Türkiye’deki büyümemiz ve Avrupa’daki agresif pazarlama çalışmalarımızın sonucunda oldu diyebiliriz. IFS World Conference 2013 yılında 28-31 Ekim tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleşecek ve buraya daha geniş bir müşteri grubuyla katılmayı planlıyoruz.”