Bilişim Dünyası 28 MART 2011 / 23:22

Yeni dönem, yeni hedefler

25. yılını kutlamaya hazırlanan Gantek, yeni CEO ve yeni hedeflerle yola devam edecek.

Önümüzdeki yıl 25. Yılını kutlamaya hazırlanan Gantek, Cem Devrim’in CEO olarak ekibe katılmasıyla birlikte daha dinamik bir yapıya büründü.

Gantek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öngün ve CEO’su Cem Devrim geride kalan 24 yılda büyük başarılara imza attıklarını belirtiyor ve 25. Yıl hedeflerinin büyüklüğüne dikkat çekiyor. Şirketi 1987 yılında kurduklarında Türkiye’de bilişim sektörünün yeni yeni olgunlaşmaya başladığının altını çizen Ahmet Öngün, “İlk işlerimizden biri elektrik dağıtım şebekesi işi için DEC bilgisayarlarının altı merkeze kurulması ve bakımı projesiydi. Sonrasında Prime’ın dağıtıcısı olduk. Donanım şirketi Prime’ın bir yazılım şirketi olan Vision Tech tarafından satın alınması da o dönemin en önemli olaylarından bir tanesi olmuştu. Sonrasında 1989 yılında henüz üç yıllık bir şirket olan Sun Microsystems ile çalışmaya başladık.
Aile olgusunun hâkim olduğu bir şirket haline geldik ve bugünlere kadar da başarıyla geldiğimizi düşünüyorum” dedi.
Yurtdışı faaliyetlerinin de başarıyla sürdüğünü kaydeden Öngün, sözlerine şöyle devam etti.
“2000 yılında yurtdışı faaliyetlerimizi Azerbaycan’dan başlattık. Bugün itibariyle, Azerbaycan, Kazakistan, Moldova, Gürcistan ve Özbekistan’da kendi ofislerimiz var. Suudi Arabistan Riyad’da, Mısır’da da Kahire’de ise yerel ortak şirketlerle çalışıyoruz. Bunun üzerine Tacikistan gibi Türkmenistan gibi ofisimiz olmadığı halde iş yaptığımız otuz ülke bulunuyor. Gantek Teknoloji olarak yurtiçinde, Gantek Holding olarak da yurtdışında faaliyetlerimiz sürerken Cem Devrim’in de aramıza katılmasıyla Gantek çatısı ve ismi altında bütün işlerimizi topladığımız bir döneme girdik. 24 yılın sonunda söyleyebilirim ki içinde olduğumuz rekabetçi yapıda faaliyet göstermeye devam ediyoruz.”
Bayrak yarışı devam ediyor
Bu güne kadar atıla doğru adımlar sayesinde Gantek’in katma değerli sistem bütünleştirici kimliği kazandığının altını çizen Cem Devrim, “Önce donanım satarak, arkasından bir takım çözümler üreterek bu noktaya gelindi. Yurtdışında da ciddi bir organizasyonu olan bir yapımız da var. Şu anda bu iki nokta bir araya getirerek yurtdışında da hizmet veren bütünleştirici kimliğimizi güçlendireceğiz. Doğal olarak faaliyet gösterdiğimiz ülke sayımız da artacak. Örneğin Mısır’dan Orta Afrika’ya doğru hareket eden, Türk Cumhuriyetleri üzerinden Tacikistan, Nepal gibi ülkelere yani Doğu Asya’ya açılan bir yapımız olacak” dedi.
Önümüzdeki yılın yirmi beşinci yılları olacağı üzerinde görüş belirten Cem Devrim, bu konuda şunları söyledi:
“Geçmişten gelen yirmi dört yıllık geleneğin üzerine bir şeyler koyabilmek ve yaptıklarınızın sürekli olması çok önemli konular. 2011 yılında Türkiye pazarının çok iyi ve pozitif bir yıl olacağını düşünüyoruz ve planlarımızı da bu yönde gerçekleştirdik. Bölgeye baktığımızda da Türkiye’nin ciddi bir avantaja sahip olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde sitem bütünleştiricilerinin rollerinde ciddi değişimler olacağını ön görüyoruz. Biz de Gantek olarak bu rolleri yeniden tanımlayarak hem insan kaynakları anlamında hem de cirosal olarak büyümeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:814

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics