Bilişim Dünyası 13 MAYIS 2013 / 08:06

Yeni ekonomi yeni ürünler

Acer yeni ürünlerini New York’ta tanıttı.

Amerikan Rüyası kalıbının sembol şehri New York geçtiğimiz hafta renkli bir ürün tanıtımına sahne oldu. Acer, üç yeni ürünün tanıtımını New York’ta bir fotoğraf stüdyosunda yaptı. Dünya genelinden 250’nin üzerinde gazetecinin davetli olduğu etkinlikte, Acer yöneticileri ürünleri tek tek tanıttı. Tanıtımın ardından gazeteciler yeni ürünler için hazırlanmış özel salonlarında ürünleri inceleme, fotoğraf ve video çekme olanağı buldu.
Acer’ın New York’ta tanıttığı ilk ürün Acer Aspire R7 oldu. En iyi dokunma ve yazı yazma deneyimini sunmak için tasarlanan R7, konumu değiştirilmiş bir klavyeye ve döndürme, ters çevirme, yatırma ve yüzdürme sağlayan devrimsel bir dayanağa monte edilmiş yüksek tanımlı bir dokunmatik ekrana sahip bir ürün. Ekran boyutu 39.6 cm (15.6 inç) olan Aspire R7, Full HD 1920x1080 dokunmatik ekrana sahip. Aspire R7, dokunma ve yazmayı gittikçe birleştiren yeni hayat tarzı için üretilmiş bir ürün. Yeniden konumlandırılmış bir klavye ile ekranı öne ve farklı konumlara taşıyan bir destek ile R7 ekrana dokunma ve klavye kullanım kombinasyonunu daha sezgisel bir hale getiriyor.
İçerik oluşturan ve tüketen kullanıcılar için ideal bir bilgi işlem cihazı olarak tasarlanan Aspire P3, kullanıcıların ilk bilgisayarları olabilecek kadar güçlü yeni bir Ultrabook.
Günümüzde birçok kullanıcı mobil bir bilgi işlem cihazı seçerken dizüstü bilgisayar veya tablet tasarımları arasında kalıyor. Aspire P3 içerik oluşturan ve tüketen kullanıcılar için ideal bir mobil bilgi işlem cihaz. Yalnızca 1.39 kg ağırlığı ve 19.75 mm kalınlığıyla, yeni tanımlanan bu mobil bilgisayar, son derece kolay taşınabilir biçimi, performansı ve uzun pil ömrüyle birlikte bir Ultrabook’un tüm özelliklerine de sahip.

Tek elle kullanılan tablet
Acer, günümüzün kaşifleri, maceraperestleri, sayısal dünya meraklıları ve gün boyunca mobil bir yardımcıya ihtiyacı olan kullanıcılar için, tam özellikli, 20.1 cm (7.9 inç) tabletini de tanıttı. Tek elle konforlu bir şekilde taşınabilen hafif ve özel tasarımı sayesinde, bu tablet bir el çantasına da sığabiliyor. Yeni Acer Iconia A1 hızlı bir dört çekirdekli işlemci tarafından güçlendirilen sorunsuz ve hızlı navigasyonu, internette gezinme ve medya oynatma özellikleri ile insanların eğlenmelerini ve iletişimde kalmalarını sağlıyor.

Ürünler Türkiye’de Vatan ve MediaMarkt’ta

Etkinlikte görüştüğümüz Acer EMEA Başkanı Oliver Ahrens ürünler için yeni bir kanal yerine mevcut yapıyı kullanacaklarını belirtti. Ahrens, ürünler hakkında ise şu bilgileri verdi:
“Aspire R7 ile Acer dizüstü bilgisayarı insanların bilgisayarlarıyla veya cihazlarla nasıl etkileşime geçtiklerini temel alan bir yaklaşımla yeniden tasarladı.  Tüketiciler ister dokunmatik olarak kullansınlar ister yazı yazsınlar, R7 kullanıcıların daha önce hiç yapmadıkları şekilde içerik oluşturma, internette gezinme ve içerik paylaşmalarını sağlıyor. Yeni Acer Aspire P3, kullanıcılara mobil bir bilgisayarda istedikleri uygun performans, hızlı başlatma süreleri ve uzun pil ömrünü sağlayarak dokunmatik bilgi işlemi daha da güçlü bir hale getiriyor. Acer Iconia A1 ise tasarımı elde tutmak için çok konforlu, biçimli yapısı ise sayısal hayatlarını ellerinde taşımak isteyen herkes için bu cihazı ellerinin doğal bir uzantısı haline getiriyor.”
ETİKETLER : Sayı:921

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics