Bilişim Dünyası 06 ŞUBAT 2016 / 15:18

Yeni ekonomik düzenin üç başarı anahtarı var

BT güvenliği alanındaki karar vericiler, Şubat ayında International Data Corporation (IDC) tarafından İstanbul ve Ankara’da bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan yıllık “IT Security Roadshow”/BT Güvenliği Konferans Serisi” etkinliklerinde bir araya gelecek. 16 Şubat’ta Wyndham Grand İstanbul Levent’te, 24 Şubat’ta ise Sheraton Ankara’da düzenlenecek etkinlikler, Türkiye’nin tehdit ortamını şekillendiren değişken kuvvetlerin detaylı analizini katılımcılara sunacak.

BT Güvenliği Konferansı 2016; mevcut BT güvenliği çözümlerini yeniden değerlendirme ihtiyaçlarına odaklanacak. Üst düzey sektör uzmanları da katılımcılara iş hedefleri paralelinde güvenliği sürdürürken, nasıl güvenli kalmaya devam edeceklerine dair öneriler sunacak.  Bölgenin önde gelen güvenlik uzmanları, analistleri ve BT liderleri, BT güvenliği başlığında en son teknolojik gelişmelerin getirdiği zorluklar ve fırsatlar hakkında sunum ve etkileşimli oturumlara imza atacak.
 
Riskler katlanarak artacak

IDC Türkiye BT hizmetleri ve yazılım analisti Yeşim Araç’a göre, son üç yılda yüzlerce Türk şirketi siber saldırılara maruz kaldıktan sonra acil durum tedbirleri almak zorunda kaldı. Bu tarz saldırıların önümüzdeki yıllarda katlanarak artacağına kesin gözüyle bakılırken bulut, büyük veri, mobilite ve sosyal işten oluşan 3. Platform teknolojilerinin bu karmaşıklığı daha da artıracağı beklentisine dikkat çeken Yeşim Araç, iş birimi yöneticilerinin ve BT liderlerinin beraber çalışarak bu teknolojilerin çalışanlarını, süreçlerini ve güvenlik duruşlarını nasıl etkilediğini anlaması gerektiği kanısında. IDC Türkiye Ülke Müdürü Nevin Çizmecioğulları da güvenlik odağında şu bilgileri paylaştı:
“BT güvenliği son birkaç yılda meydana gelen siber saldırıların sayısındaki artıştan dolayı CIO gündemindeki en öncelikli konu. Büyüklüğü ne olursa olsun, kurumların siber güvenlik stratejilerini şekillendirmelerini teşvik ediyoruz. Türkiye hem coğrafi konumu hem siyasi ve ekonomik durumu nedeniyle siber saldırıların hedefi olmaya devam edecek. Biz de IDC’nin bütün dikey spektrumdan kilit paydaşları bir araya getirerek, evrimleşen tehdit ortamı hakkında farkındalığı artırma konusunda ciddi bir rol oynadığının farkındayız.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics