Bilişim Dünyası 21 EKİM 2015 / 10:55

Yeni HTC One A9 farklı bir standart sunuyor

HTC, ödüllü HTC One ailesinin en yeni üyesi HTC One A9’u bugün tüm dünyayla aynı anda İstanbul’da tanıttı. HTC’nin One ailesinin tasarım ve teknolojisini, Google’ın Android işletim sisteminin en son sürümüyle birleştiren HTC One A9, HTC Sense özellikli Android 6.0 Marshmallow’un en yeni özellikleriyle öne çıkıyor. HTC One A9 ve aksesuarları, Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.
HTC One A9, “metalmorfik” adı verilen bir yaklaşımla tasarlandı. Bu yeni yaklaşımda, inceltilmiş kenarlar ve  hassas kesimli güç düğmesi,  süper ince metal çerçeve ile bir araya gelerek telefona doğal ve hafif bir his veriyor. Karbon gri, gümüş ve bordo renklerindeki çift tonlu yüzeyi ince çizgili bir desene sahip olan telefonun kenarları ise kumlama işleminden geçirildi. Uçtan uca 5 inçlik 2.5D Corning Gorilla Glass 4, Full HD AMOLED ekran da parlak, canlı renkler sunuyor.

Farklı özellikler biraraya geliyor
HTC One A9’un 13MP arka kamerasında, göz alıcı netlikte görüntü alabilmek için eldeki titremeyi otomatik olarak minimize ederek titreşimleri düzelten Optik İmaj Stabilizatörü (OIS) bulunuyor. UltraPiksel ön kameraysa, HTC’nin UltraPiksel sensörünü kullanarak, düşük ışık altında bile iyi bir çekim sunuyor. Telefonda profesyonel fotoğrafçılar tarafından kullanılan RAW çekim özelliği de bulunuyor. Çekim modlarıyla hızlandırılabilen veya yavaş çekimde düzenlenebilen videolar için HTC Zoe de kullanıcılara sunuluyor.
HTC, bir kez daha HTC One A9’da kulaklığa entegre edilen HTC BoomSound ve Dolby Audio™ surround teknolojisiyle yüksek çözünürlüklü sesi bir üst seviyeye taşıyor. Sahip olduğu 24-bit ve 192KHz  özelliği sayesinde CD kalitesinden daha iyi bir ses sunan dahili DAC, ses kalitesindeki zenginlik ve derinlikte fark yaratıyor. Yüksek çözünürlüklü ses sertifikası bulunan HTC Pro Studio Kulaklıklar da hem gürültü yalıtımı hem de gerçekten sarmalayıcı ses sağlıyor.

Tek bir şarj ile 12 saat kesintisizlik
Android 6.0 Marshmallow ile çalışan ilk Nexus dışı akıllı telefon olan HTC One A9, kutudan çıkar çıkmaz Google’ın en son yeniliklerini ve HTC Sense’in sadeliğini yansıtıyor. Google’ın yeni “Now on Tap” özelliği de, ekrandaki içerikle ilgili sezgisel olarak detaylı bilgi sağlıyor; bu sayede sadece ana ekran düğmesine basarak ekranda izlenen filmin eleştirilerine bakmak, bir blog mesajında adı geçen bir şarkıyı dinlemek ya da bir e-posta üzerinden bir restoranda rezervasyon yapmak mümkün oluyor.
 
HTC One A9, pil ömrünü en üst düzeye çıkartmak için tamamen yeni enerji tasarruf yetenekleri ile tasarlandı. Doze özelliği, kullanılmayan zamanlarda, örneğin gece şarjdayken, pil harcayan uygulamaları otomatik olarak kapatırken, App Standby ise arka plandaki açık bir uygulamanın kullanılmadığını fark ederek tekrar ihtiyaç duyulana kadar uygulamayı otomatik olarak kapatıyor. Telefonun yeni işlemcisi, AMOLED ekran ve daha hızlı şarj için opsiyonel HTC Rapid Charger 2.0 desteği de gün boyunca pil ömrünün en üst seviyeye taşınması için geliştirildi. Böylece tek bir şarj ile 12 saat boyunca HD video oynatılabiliyor.
 
 
ETİKETLER : HTC One A9

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics