Bilişim Dünyası 02 TEMMUZ 2014 / 11:28

Yeni iş döngüsünün merkezinde müşteri var

IBM, Akıllı Sigortacılık Araştırmasının sonuçlarını paylaştı ve sektörün ihtiyaçlarını masaya yatırdı. Araştırmaya göre sektörde başarı için, sayısal dönüşüme uygun iş modellerini benimsemek gerekiyor. Bulgulara göre sigorta sektöründeki yeni iş döngüsünün merkezinde müşteri var.

Araştırmayı değerlendiren Küresel İş Hizmetleri, İş ve Teknoloji Danışmanı Ayça Moseley, “Makinelerin öğrenmeye başladığı bir döneme girdik. Hasar oluşmadan önce öngörüsel adımlarla bunu önleyebilen cihazlar ortaya çıkıyor. Proaktif bir biçimde riski yöneten, veriyi toplayan ve analiz eden iş modellerine doğru gidiyoruz. Sektörde eskiden ürün odaklı çalışan düzen artık değişiyor. Müşteriyi merkeze alan, dijital dönüşüme uygun iş modellerini benimsemek gerekiyor. Ancak verinin analizi ile sigortacılık sektöründe yeni iş modellerini geliştirmek mümkün olacaktır. Sigorta şirketleri önceliklerini müşterinin hayat boyu iş ortağı olma misyonuna çevirmelidir” dedi.

IBM Çözüm Ortağı Agito’nun araştırmasına göre, sektörde 2014 yılı için negatif büyüme beklentisi var (-2%) ve sektördeki karlılık sorununun genel sebepleri yetersiz müşteri bilgisi, tek tip çözüm ve süreçler, ayrıştırılmış risk değerlendirme süreçleri, manuel hataya açık karar süreçleri, kısıtlı ve standart ürünler, pazarın değişimine ayak uyduramama, yüksek operasyon maliyetleri gibi maddelerden oluşuyor.

 
ETİKETLER : Araştırma IBM sigorta

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN