Bilişim Dünyası 04 KASIM 2013 / 08:07

Yeni iş ortaklıkları ile büyümeye devam

Sektörün genç şirketlerinden Mechsoft, yeni iş ortaklıkları ile büyümeye devam ediyor.

Ankara merkezli olarak 2008 yılında kurulan ve 2011 yılından bu yana da İstanbul ofisiyle de faaliyetlerine devam eden Mechsoft, hızlı büyümesini sürdürüyor. Orta ve büyük ölçekli şirketlere hizmet veren şirket, farklı uzmanlık alanlarında, 20’ye yakın uluslararası başarıya sahip yazılımın Türkiye’deki dağıtıcılığını ve danışmanlık hizmetlerini veriyor. Yazılımlara ait tüm teknik destek hizmetleri de kendi bünyelerinde yer alan teknik destek ekibi tarafından veriliyor. Kısa süreçte farklı sektörlerden 500’ün üzerinde müşteriye sahip olarak, önemli referanslar edinen şirket, teknoloji eğilimlerini takip eden yenilikçi bir teknoloji şirketi olarak dikkat çekiyor. Mechsoft İş Geliştirme Yöneticisi Gökhan Erdoğdu da, her geçen gün müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak ürün portföylerini artırmak üzere çalışmalarını devam ettirdiklerini belirtiyor. Kendilerini yazılım çözüm şirketi olarak tanımladıklarını ifade eden Erdoğdu, “Biz ürünlerimizi seçerken gerçekten müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm olabilecek ürünler olmasına dikkat ediyoruz ve yenilikçi, teknoloji eğilimlerini yakından takip eden ürünlerin dağıtıcılığını almaya çalışıyoruz. Ürünlerimizin birçoğu, Gartner ve Forrester’ın ilgili raporlarında lider olarak gösterilen ürünler. Şirketimizin başarısını da bu yenilikçi eğilimleri takip etmemize borçluyuz. Müşteri portföyümüzde 500’ün üzerinde müşteri var. Ürüne göre değişen bir müşteri segmentimiz var. Tüm sektörlerle çalışıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında projelerimiz var. Şu anda yüzde 95’in üzerinde bir müşteri memnuniyetimiz var. Bu da ürünlerimizin aslında başarılı bir şekilde kullanılabildiğini de bize gösteriyor” diye konuştu.

Farklı alanlarda 15 farklı ürünle çözüm sunuyoruz
Mechsoft olarak halihazırda hizmet verdikleri başlıkların; içerik yönetimi, performans ve test yönetimi, bulut bilişim ve güvenlik olduğunu belirten Erdoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dokümanların ve şirket içindeki iş akışlarının yönetilmesi üzerine çözüm sunuyoruz. Uygulamaların performans yönetimi üzerine de yoğun çalışmalarımız var. Herkes çevrimiçi teknolojilere geçiyor, burada önemli nokta da yazılımı yazıp koymaktan ziyade çıkardığınız yazılımın performanslı bir şekilde çalışıp çalışmadığı. Herhangi bir performans problemi varsa da bunun nerede olduğunu görebilmek önemli. Biz de bu noktada uçtan uca çözüm sunuyoruz. Bu konuda Appdynamics şirketinin ürünleri ile çözüm sunuyoruz. Ağ tarafında ağ performansının yönetilmesine ve BT altyapı servislerinin yönetilmesine yönelik ürünlerimiz de mevcut. Onun dışında yine ihtiyaç olarak gördüğümüz önemli noktalardan biri özellikle test yazılımları oldu. Bu konuda da yine Gartner tarafından lider olarak gösterilen bir ürünle çalışmalarımızı yapıyor, Soasta denilen bir şirketle çalışıyoruz. Ayrıca güvenlik başlığında ürünlerimiz bulunuyor. Burada da Fidelis denilen bir şirket ile çalışıyoruz. Bu ürün de çok popüler bir yazılım. Normal güvenlik yazılımları “Zero- Day” denilen sıfır günlük tehditleri bulamıyor. Virüs geliştiriliyor ve virüs bunu öğrenene kadar anında size saldırabiliyor. Fidelis, bu tip saldırıları da engelleyebilen bir ürün olarak öne çıkıyor. Bulut bilişim de önemli bir başka başlığımız. Abiquo denilen bir ürünle çalışıyoruz. Bu tüm sanallaştırılmış platformlarınızı tek bir platform üzerinden yönetebilmenizi sağlıyor. Kullanımı ve kurulumu kolay bir ürün. Bu sayede yapınızı anında sanallaştırıp buluta geçirebiliyorsunuz.”

“Bu yıl da yüzde yüzün üstünde büyüme bekliyoruz”

Son dört yılda çok hızlı büyümüş bir şirket olduklarını da ifade eden Erdoğdu, önümüzdeki dönem hedefleri hakkında da şu bilgileri verdi: “Bu yıl da yüzde yüzün üzerinde bir büyüme bekliyoruz. 2014 yılı için ise şöyle bir planımız var. Biz içerik yönetiminde çok önemli projeler yaptık. Microsoft ile de yeni bir iş ortaklığı durumumuz sözkonusu. Microsoft Dynamics ve Sharepoint tarafında iş ortaklığına başlıyoruz. Orada da yine müşterilere destek vereceğiz. Ayrıca biz açık kaynak projelerde çok yoğun çalışıyoruz. Yazılım geliştirmeye yönelik kendi hedeflerimiz var. Bu konudaki tek hedefimiz de bir ürün oluşturup bunu tüm dünyaya satabilmek.”
ETİKETLER : Sayı:944

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics