Bilişim Dünyası 09 MAYIS 2010 / 18:00

Yeni işbirlikleriyle büyüme hızlanıyor

Mevcudu koruma hedefiyle girdiği 2009’da 15 milyon dolarlık ciroya ulaşan Tecpro, 2010’da da yüzde 20’lik bir büyümeyle 18 milyon dolar ciro hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. 2009 yılının son çeyreğinde 2008 yılını hatırladıklarını kaydeden Tecpro Genel Müdürü İbrahim İlhan, “Geçen yılın bizim için en keyifli yanlarından biri de insan kaynakları birimimizin işten çıkartma değil yeni personel talebi oldu ve kadromuzu yaklaşık yüzde 10 civarında genişleterek 60 kişilik bir ekibe ulaştık” dedi.
Video projektörler tarafında çok başarılı bir yıl geçirdiklerinin de altını çizen İlhan, “Özellikle Epson ürünleri tarafında çok iyi bir yıl geçirdik. Buradaki başarımızı üst uç ürünlere taşımayı hedefliyoruz. Öte yandan büyük format baskı sistemleri ve çizici tarafında da Epson’ın tek dağıtıcısı konumundayız ve bu alanda da hedeflerimizin üzerine çıktık. Ayrıca baskı sistemlerine özel yeni bir kanal yapısı oluşturduk. Epson’la burada 2010 yılında motivasyonu artıracak pazarlama aktiviteleri de planlıyoruz” şeklinde görüş belirtti.
Yeni işbirlikleri
Epson işbirliğindeki başarının yeni kapıları da açtığını belirten İlhan, sarf malzemeleri tarafında da dağıtıcılık aldıklarını ve kanalı bu yönde de bilinçlendireceklerini kaydetti. Bunun dışında Panasonic Türkiye’nin kurulmasıyla iş ortağı arayışına girdiğine dikkat çeken İbrahim İlhan, “Panasonic ile profesyonel plazma sistemleri ve video projektörler tarafında işbirliğine başladık. Tekofaks dışındaki ikinci iş ortakları biz olduk. Burada daha önceki iş ortaklarımızda olmayan ürünlerle çalışacağız. Böylece ürün gamımız genişlemiş ve daha çok alanı kapsar hale gelmiş oldu” dedi.
Ekran tarafında da Philips ile bir dağıtıcılık anlaşması imzaladıklarını belirten İlhan, “Philips’in merkezi Hollanda bu konuda çok ince eleyip sık dokudu. Türkiye’de üç tur süren uzun görüşmeler yapıldı. İlk turdan sonra sekiz şirket kısa listeye kaldı ve sonunda ipi göğüsleyenlerden biri biz olduk. Ekran tarafında hem CRT hem de LCD ürünlerinin servisini yapacağız. LG dizüstü tarafında tek yetkili servis merkeziyken 2009 başında da LG ekran tarafında da birlikte çalışmaya başladık. Bu da bizim için önemli gelişmeler arasında yer alıyor. Son olarak bütünleşik PC tarafında gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda da Tayvanlı Senor markasının tek yetkili iş ortağı olduk” şeklinde görüş belirtti.

YeniisbirlikleriyleKamuda çalışmalar devam ediyor

Kamu tarafında en yoğun video projektörlerde Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ile çalıştıklarının altını çizen İbrahim ilhan, bu konuda şunları söyledi:
“DMO’da video projektörlerimizle varız. Ayrıca barkod yazıcılar tarafında hastanelerden talep topluyoruz ki bu çok önem verdiğimiz bir konu. Bu yıl da Bixolon ve diğer markalarımızla kamudaki işlerimizi artırmayı hedefliyoruz. En büyük gücümüzün Ankara’daki iş ortaklarımız olduğunu düşünüyorum. Onlar sayesinde anahtar teslimi projelerimizin sayısı da arttı.”