Bilişim Dünyası 09 MART 2015 / 09:11

Yeni veri merkezi fırsat oluyor

Kurulduğu 2007 yılından beri Juniper Networks’un eğitim ve servis ortağı olarak hizmet veren BNTPRO, Bostancı ofisindeki yeni veri merkezini devreye aldı. Şirket, açtığı bu yeni veri merkezi ile müşterilerine ve iş ortaklarına sunduğu hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda şirket, sahip olduğu cihaz envanteri ile müşterilerinin ve iş ortaklarının talep edebileceği projelendirme aşamasındaki her türlü altyapı senaryolarını ve ürün testlerini bu yeni devreye aldığı veri merkezinde gerçekleştirecek.

Ayrıca Ixia iş ortağı olunması sebebi ile L2 – L7 performans ve güvenlik testleri, orta vadede hayata geçmesi beklenen SDN uygulamalarının test ve ürün geliştirme çalışmaları, veri merkezi tasarım ve migrasyon testleri ile bakım hizmetleri kapsamında problemlerin çözümüne yönelik müdahale senaryolarının testleri de yine veri merkezi odaklı yapılan çalışmalar arasında.

Yurtdışından talep artıyor

Juniper Networks ile birlikte F5 Networks ve SUSE’nin de yetkili eğitim merkezi olan BNTPRO, üretici firmaların resmi eğitim müfredatları içindeki laboratuvar ihtiyaçlarını ve proje bazlı talep edilen özelleşmiş eğitimlerin laboratuvarını da veri merkezi içinde eğitime ayrılan bölümde hazırlıyor, katılımcılarına sunuyor. BNTPRO Genel Müdür Yardımcısı Semih Yüksel de şu bilgileri verdi:

“Her yıl cihaz parkımıza ve personelimize düzenli olarak yaptığımız yatırımlara tamamlayıcı olarak gördüğüm bu altyapı yatırımı ile çalışma verimimizi ve hizmet kalitemizi artıracağız. Önümüzdeki dönem telekomünikasyon ve bilişim alanında SDN ve IoT gibi, sektörü daha da büyütecek fırsatlar var ve operatörlerin, kurumsal firmaların veri merkezi yatırımlarının da artmasını bekliyoruz. Ayrıca yurtdışı eğitim hizmetlerimize paralel, son dönemde yurtdışından ağ danışmanlık ve destek hizmetlerimize de ciddi talep var. Batı ve Orta Avrupa’daki kalifiye eleman açığı büyüdükçe, şirketimizin bu bölgeden yapacağı ciroda da artışlar olacak. Yeni veri merkezimiz gibi yol haritamızda belirlediğimiz adımları atmaya devam edeceğiz.”

 
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics