Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2011 / 23:42

Yeni yazılım devleri Türkiye’den çıkacak

Medyasoft, Microsoft’un Türkiye’deki ISV Royalty dağıtıcısı oldu. Yapılan anlaşmaya göre Türkiye’deki bin 300’ün üzerindeki yazılımevi geliştirdikleri yazılım ya da çözümlere Medyasoft üzerinden lisans alabilecek. Microsoft’un yenilikçi geliştirme araçlarını ücretsiz olarak kullanabilecek olan yazılımevleri ayrıca finansal destekten de yararlanabilecek.
Sağlıktan, sigortacılığa sektör fark etmeksizin tüm yazılım geliştiren kurumlara hitap eden ISV Royalty lisanslamaları sayesinde yazılımevleri Microsoft’un yenilikçi geliştirme araçları ve yazılımlarından olduğu kadar finansal desteğinden de yararlanabilecek.
Anlaşmayla ilgili olarak Medyasoft Genel Müdürü, İhsan Taşer; “Medyasoft olarak bugüne kadar yazılımdan eğitime ve Türkçe yayınlarımıza kadar bireysel ya da kurumsal pazarda geniş bir kitleye katma değerli çözümler sunduk. Bugünden sonra verdiğimiz hizmetlere dünya devi Microsoft ile yaptığımız ISV Royalty dağıtıcılık anlaşması sayesinde çok önemli bir açılım ekledik. Bu anlaşmayla bağımsız yazılım tedarikçilerine kendi geliştirdikleri yazılım uygulamalarını Microsoft teknolojileriyle bütünleşik olarak son kullanıcılarına lisanslamalarında destek olacağız” açıklamasını yaptı.
ISV Royalty lisanslamaları hakkında da detaylı bilgi veren İhsan Taşer, “Türkiye genelindeki tüm bağımsız yazılım tedarikçileriyle işbirliği içerisinde çalışarak Microsoft teknolojilerinin kullanımının yaygınlaştırılmasının yanı sıra kullanıcının avantajlı maliyetlerle Microsoft ürünlerini lisanslamasına olanak sağlayacağız. ISV Royalty lisanslamaları finanstan sağlık ve sigortacılığa kadar tüm yazılımevlerinin eksiksiz çözüm sunma becerisini ve gelirini artırarak, masraflarında azalma sağlayacak. Yazılımevleri bu lisanslama sayesinde ayrıca Microsoft’un veritabanı uygulamalarında da çok ciddi fiyat avantajı elde edecekler. Program çerçevesinde bağımsız yazılım geliştiricileri sadece Türkiye’de değil geliştirdikleri yazılım ya da çözümleri Microsoft ürünleriyle birlikte yurtdışında da son kullanıcılara lisanslayarak dağıtımını yapabilecek” dedi.
ETİKETLER : Sayı:822

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics