Bilişim Dünyası 02 HAZİRAN 2014 / 16:08

Yenilikçi fikirler GİNOVA ile hayat bulacak

Yenilikçi fikirlerin hayat bulmasını desteklemek, girişimcilik ruhunu güçlendirmek ve yaymak amacıyla İTÜ’de atılan önemli adımlara bir yenisi daha eklendi: İTÜ GİNOVA

GİNOVA, İTÜ’nün tüm bölümlerine hitap edecek eğitimler, seminerler ve atölye çalışmalarıyla farklı alanlarda öğretim gören öğrencileri biraya getirecek. İnovasyona dayalı girişimcilik ruhunu geliştirerek tüm yerleşkelere yaymayı hedefleyen ve sadece merkez yerleşke ile sınırlı kalmayan GİNOVA, Türkiye’deki benzer kuruluşlarla işbirliği yaparak ortak projelere de imza atacak.
İTÜ GİNOVA, inovasyon konusuna ilgi duyan öğrencileri buluşturan bir merkez de olacak. Öğrencileri bu alanda gelişimlerini destekleyecek akademisyenlerle bir araya getirecek merkez, potansiyel girişimciliği gerçeğe dönüştürmek için yol açacak.
GİNOVA, Ayazağa Yerleşkesi Mustafa İnan Kütüphanesi içinde yer alıyor. Merkezi bir noktada bulunması özellikle tercih edilen GİNOVA, misafir akademisyenleri, iş adamlarını ve girişimcileri ağırlayarak, öğrencilere danışmanlık yapılmasını sağlayacak. Web sitesi üzerinden randevu sistemi ile merkezde çalışacak öğrenciler aynı zamanda panodan ve web sitesinden ilan vererek çalışma arkadaşları bulacak. Böylelikle projelerini büyütebilecek.
GİNOVA Müdürü Prof. Dr. Şebnem Burnaz, İşletme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin birikim ve deneyiminin, merkezin kurulması fikrinin ortaya çıkmasında etkili olduğunu belirtti. İTÜ’nün girişimciliğe ve yenilikçiliğe verdiği önemin giderek arttığına dikkat çeken Burnaz, GİNOVA’nın da bu anlayışın ürünü olduğunun altını çizdi. Burnaz, “Öncelikli hedefimiz kampüs içerisinde inovasyona dayalı girişimcilik kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak. Uzun vadede ise İTÜ’deki inovasyona dayalı girişimcilik eko sistemimizde bizce eksik gördüğümüz kampüs içi halkayı oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics