Bilişim Dünyası 24 ARALIK 2016 / 16:33

Yerel ve küresel adımlar katlanıyor

Türkiye’de e-Dönüşüm başlığında birçok yenilikte yer alan eFinans, yaptığı işbirlikleriyle küresel gücünü de pekiştiriyor.
 
QNB Finansbank ve Cybersoft ortaklığı ile 2013 yılında kurulan eFinans, Türk mükelleflerin dijitalleşme odaklı ihtiyaçlarını anlayarak, bunlara yaratıcı, yenilikçi ve aynı zamanda üst seviyede güvenli elektronik uygulamalarıyla kalite tabanlı uyumlu çözümler sunuyor. Bu kapsamda eFinans, 130’un üzerinde yazılım şirketi ile entegre biçimde müşterilerine e-Fatura, e-Fatura arşivleme, e-Defter, e-Arşiv faturası, kayıtlı elektronik posta (KEP) hizmetlerini e-Ticaret portalı Finans Yıldızı’ndaki bankacılık hizmetleri ile birleştirme imkânı sağlayarak çevrimiçi çözümlere de erişim imkanı veriyor. eFinans’ın Avrupa e-Fatura Hizmet Sağlayıcıları Derneği’nin (EESPA) ilk Türk üyesi olduğu gibi, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında e-Fatura konusunda tüm dünyada kabul gören Billentis Raporu’nun ilk Türk işbirlikçisi olduğunu vurgulayan eFinans yetkilileri ise ekledi: “eFinans, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından resmileştirilecek olan e-İrsaliye gibi yeni uygulamalar üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.”
 
Avrupalı iş ortakları ile güç kazanıyor 
e-Fatura ve finansal servisler başlıklarında Avrupa’nın önde gelen firmalarından Basware ile eFinans arasında, Türkiye’deki e-Fatura projeleri ve dış ticaret operasyonları odaklı hayata geçirilen işbirliği anlaşması, Brüksel’de düzenlenen EESPA Genel Kurulu’nda imzalandı. Bu bilgiyi paylaşan eFinans yetkilileri, “eFinans ve Basware arasında yapılan bu anlaşma, Basware’in Türkiye’de bir e-Fatura hizmet sağlayıcısı ve özel entegratör ile yaptığı ilk anlaşma olma özelliğini taşıyor” bilgisini verdi. Şirket yetkilileri, eFinans’ın Avrupa açılımı kapsamında EESPA üyesi bir kurumla yaptığı bu ikinci işbirliği anlaşmasının önemini şu sözlerle anlattı: 
“Bu işbirliği kapsamında Basware müşterileri, artık kolayca GİB e-Fatura sistemine eFinans üzerinden doğrudan entegre olacak ve Türk Vergi Mevzuatı’na yüzde 100 uygun e-Faturalarını oluşturabilecekler. Aynı şekilde, 1 Ocak 2017 tarihi itibarı ile gönüllü, 1 Temmuz 2017 tarihi itibarı ile ise zorunlu olarak devreye girecek ‘Türkiye’den yapılacak ihracat ve tax-free işlemlerinin e-Fatura olarak yapılması zorunluluğu’ kapsamına hazır olan eFinans ve Basware, müşterilerine bu konuda en yüksek kalitede hizmet sunmayı hedefliyor.”
Söz konusu işbirliği ile eFinans, kurulduğu günden beri istisnasız tüm müşterilerine sunduğu, sözleşme süresinden bağımsız 10 yıl saklama hizmetini, Basware müşterilerine de verecek. Basware müşterileri de eFinans’tan elde ettiği ve harcayamadığı e-Fatura kontörlerini sonraki aylarda, hatta ilerleyen yıllarda kullanabilecek. Bu avantajların yanında, QNB Finansbank’tan da hizmet alan eFinans müşterileri, e-Fatura kredisi ve e-Fatura havuzu teminatı gibi hizmetlerden yararlanabilecek.
 
Tasarruf, verimlilik ve maliyet avantajı 
Ağlaştırılmış satın alma, ödeme çözümleri, e-faturalama ve yenilikçi finansal hizmetlerde bir dünya lideri olan Basware’in ticaret ve finansman ağı, küresel bazda 100’ün üzerinde ülke ve bölgede işletmeleri birbirine bağlıyor. Dünyanın en büyük açık iş ağı olarak konumlanan Basware, her ölçekte işletmeye, ölçeklendirme ve diğer işletmelere ulaşma hizmeti verdiği gibi, finansal işlemleri sadeleştirip belli bir düzene sokarak işlerini büyütmelerini, operasyonlarında gizli kalmış değerleri ortaya koymalarını sağlayarak söz konusu şirketlerin büyümesini destekliyor. Böylece küresel bazda küçük ve büyük ölçekli şirketler, tedarikçileri ile önemli ölçüde maliyet tasarrufuna, daha esnek ödeme planlarına, daha fazla üretkenliğe ve daha yakın ilişkilere Basware ile ulaşabiliyor.  
ETİKETLER : 1102 eFinans

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics