Bilişim Dünyası 05 TEMMUZ 2013 / 16:45

Yerel yönetimler artık bulutta

Türk Telekom, belediyelerin BT ihtiyaçlarının bulut bilişimle tek merkezden karşılanmasını sağlayan “BuluTT Belbil” ürünü ile belediyeleri tasarruf ettirirken, devletin e-dönüşümünü sağlayacak bu hizmeti kullanan belediyelere, vatandaş odaklı çözümler sunuyor. Türk Telekom’un bulut bilişim teknolojisi üzerinden belediyelere özel geliştirdiği Belbil uygulaması; belediyenin ihtiyacı olan her türlü coğrafi ve yönetimsel bilgi sistemi ile vatandaş ilişkileri yönetimi, karar destek uygulamaları ile mobil belediyecilik uygulamalarını içeriyor.

BuluTT Belbil ürününü kullanan Bingöl, Göynük (Bolu), Kozlu (Zonguldak), Aziziye (Erzurum), Kadınhanı (Konya), Terme (Samsun), Suluova (Amasya), ve Erbaa (Tokat) Belediyeleri, bulut bilişim teknolojisi ile ihtiyaçları olan her türlü sisteme Türk Telekom erişim garantisi ve veri güvenliği ile ulaşıyor. Uygulama ile tüm belediyeler ön yatırımsız, nitelikli, standart ve katma değeri yüksek bilgi teknolojileri hizmetlerini kullanabiliyor ve vatandaşlara ileri teknolojiye dayalı, birebir ve etkileşimli hizmetler sunuyor.

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, “E-devlet ile yerel yönetimlerin vatandaşlara ve işletmelere daha fazla hizmeti, daha etkin ve verimli bir şekilde sunması sağlanıyor. “BuluTT Belbil” bu dönüşüm sürecine hızlı bir geçiş sağlayarak, yaratacağı katma değer ile ülkemize de fayda sağlayacak” dedi.

Güvenlik ve ödeme kolaylığı

Türk Telekom belediyelerin kolaylıkla yararlanabileceği BuluTT Belbil ile kayıtların veri güvenliğini sağlarken pahalı ilk yatırım (CAPEX) yerine avantajlı aylık ödeme modelini (OPEX) getiriyor. Ek BT personeli, eğitim, yazılım güncellemeleri, bakım/destek ihtiyaçları ve dış kaynak kullanımından tasarruf sağlarken; kurulum, yerinde verilecek ilk eğitim ve e-eğitimlerle kullanıcıya kolaylık ve yetkinlik sağlıyor.

Hizmet; belediyelerin nüfus yoğunluğuna ve kullanım ihtiyaçlarına göre “Başlangıç”, “Standart” ve “Profesyonel” olmak üzere üç ayrı paket halinde sunuluyor. 36 ay taahhüt veren müşteriler, indirimli fiyatlardan faydalanabiliyor. Belediyelerin, veri tabanlarının incelenerek uluslararası formata dönüştürülmesi, verilerin BuluTT Belbil sistemine aktarılması, BuluTT Belbil Modüllerinin devreye alınması, kurulum konfigürasyonlarının yapılması, eğitimlerinin verilmesi ve gerekli durumlarda entegrasyonların yapılması veri aktarım hizmetiyle sağlanıyor ve sisteme yeni entegre olan belediyelerden bir defaya mahsus veri aktarım ücreti taksit alternatifiyle alınıyor.
ETİKETLER : Türk Telekom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics