Bilişim Dünyası 15 HAZİRAN 2015 / 11:05

Yetkinlik değer katıyor

Amazon Web Services’in (AWS) Türkiye hizmetlerine yönelik düzenlenen basın toplantısı, gerek sunulan hizmetleri gerekse bu hizmetlerden yararlanan farklı sektörlerden şirketlerin başarı hikayelerini katılımcılarla buluşturdu. İlk kez böyle bir toplantı yaptıklarını belirterek söze başlayan AWS Türkiye Ülke Müdürü Murat Yanar, Amazon ailesinin parçası olan üç birime dikkat çekti. İlk yapı Amazon.com. İkinci yapı Amazon.com teknolojisini diğer satış noktalarına, kendi müşterilerine sunabilmeleri için kullanma imkanı vermeyi içeriyor. Son yapı AWS ise 190 ülkede kullanıcısı olan, altyapının servis olarak sağlandığı bir platform. “Amazon.com tecrübesini aktarmak için AWS’yi hayata geçirdik” diyen Murat Yanar, tüm kullanıcılara yönelik eşit mesafeyi, “Amazon.com da bizim kullanıcımız ve özel bir muamele görmüyor” sözleri ile açıkladı. Finansal sonuçların, artan kârlılığı gösterdiğine dikkat çeken Yanar, şöyle devam etti:

“AWS çözümleri perakende, otomotiv, enerji, petrol, ilaç, finans hizmetleri, medya ve reklam gibi farklı sektörlerde kullanılıyor Türkiye’de Peak Games, Yemeksepeti ve Siberalem.com gibi birçok girişim, Digiturk, Arҫelik, Pegasus Airlines gibi birçok kurumsal şirket bu yapıyı kullanıyor. İş ortağı ağımız bizim için önemli. Bunun yanında, teknoloji iş ortaklarımız da var.”

AWS’nin 2014 yılında hizmet ve özelliklerin sayısını yüzde 80 artırarak 516 yeni özellik ve hizmeti müşterilerine sunduğunu belirten Yanar, 1 Mayıs itibarıyla sunulan yeni hizmet ve özelliklerin sayısının 234’e ulaştığına işaret etti. ABD, Brezilya, İrlanda, Almanya, Japonya, Singapur, Çin ve Avustralya’da bulunan toplam 11 bölge, 30 availabilty zone ve ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinde yer alan 53 point of presence noktasından müşterilere hizmet verdiklerini söyleyen Yanar,  “190 ülkede aralarında büyük kuruluşlar, girişimler ve kamu kuruluşlarının da olduğu 1 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyoruz. İlk çeyrek büyümemiz yüzde 49 seviyesinde” bilgisini paylaştı.
ETİKETLER : 1026

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN