Bilişim Dünyası 14 HAZİRAN 2016 / 11:27

Yolculara ulaşım kolaylığı

2006 yılında Ulusal Bilet Dağıtım Sistemi isimli TÜBİTAK projesi ile kurulan Biletall, yolculara rehberlik ve kültürel bilgi sunmak amacıyla siteye eklenen Biletall Blog özelliğinden sonra bu yıl da birçok yenilik siteye ekledi. Google Chrome ile geliştirilen, Türkiye genelinde 140’ı aşkın otobüs firması ve yurt içi – yurtdışı 500’ü aşkın havayolu biletinin sesli komut özelliğiyle aranmasını sağlayan yapay zeka teknolojisi ile ‘Sesli ve Akıllı Bilet Arama’ çubuğu ulaşım sektörüne de bir ilki sunmuş oldu. Yolcular bu özelliği kullanırken seyahat edecekleri tarih, rota ve ulaşım aracını söyleyerek saniyeler içinde en ucuz biletlere ulaşabilecek.
Site, “Daha ucuza nasıl seyahat edebilirim?” sorunun yanıtını da iki yöntemle sunuyor. Site önce seçilen tarih ve fiyatlarla birlikte 3 günlük seyahat önerisini, sonra da aynı tarihler ve rota için daha ucuz bir bilet varsa alternatif ulaşım aracını sunuyor. Daha uygun ücretli ulaşım aracı önerisi de sesli bilet arama özelliği gibi online bilet sektöründe ilk kez uygulanıyor. Yolcular yeni özellikler sayesinde saniyeler içinde istediği bileti alarak hem zamandan hem de bilet ücretinden tasarruf etmiş olacak. Biletall, seyahat edilecek yerin 3 günlük hava durumunu, yöresel lezzetleri ve mutlaka görülmesi gereken yerleri de rehberlik hizmeti kapsamında yolculara bilgi olarak paylaşıyor.
ETİKETLER : Biletall
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN