Bilişim Dünyası 10 EYLÜL 2015 / 15:40

Yönetim bu yazılımlarla kolaylaşıyor

VMware, VMworld® 2015 etkinliğinde yazılım tanımlı veri merkezlerinin ölçeklendirilmesini ve devam eden operasyonların geliştirilmesini kolaylaştıran iki yeni ürünün duyurusunu yaptı: VMware EVO™ SDDC™ ve VMware Virtual SAN™ 6.1. EVO: RACK™ kod adıyla anılan VMware’in yeni ürünü EVO SDDC, Yazılım Tanımlı Veri Merkezleri’ni entegre bir sistem olarak sunan, tam otomatik ilk yazılım seti. Yeni VMware Virtual SAN 6.1 ise Hiper-Bütünleşik Altyapı Yığını’nı geliştiren kabiliyetler ile geliyor. VMware Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler, yeni çözümlerle ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Her geçen gün daha fazla sayıda işletme, iş süreçlerinde çeviklik ve esneklik kazanarak rekabetçi avantaj ile karlılıklarını artırmak için yazılım tanımlı veri merkezi mimarisine geçiş yapıyor. VMware EVO SDDC, içinde bulunduğumuz dijital dönüşüm sürecinde VMware inovasyonlarının tamamını, yazılım tanımlı veri merkezi portföyümüzde uygulamaya döküyor; kurulumu, çalıştırması ve ölçeklendirmesi kolay, kapsamlı ve entegre bir sistem olarak kurumsal müşterilerimizin karşısına çıkıyor. VMware Virtual SAN 6.1 ise geliştirilmiş uygulama kolaylığı, üstün veri koruma özelliği, yeni flash donanım desteği ve iyileştirilmiş yönetim ve sorun giderme kabiliyetleriyle depolama alanında kurumsal müşterilerimizin tüm gereksinimlerini karşılıyor.”

Temel bileşenlerin buluşma noktası

İşletmelere ve hizmet sağlayıcılara sanal altyapıyı bir hizmet olarak kurma ve çalıştırma imkanı tanıyan VMware EVO SDDC; özel, genel ve hibrit bulut ortamlarını oluşturma ve işletme süreçlerinde etkinlik, çeviklik ve denetim kabiliyeti sunuyor. Yeni yazılım seti, VMware’in Tümleşik Hibrit Bulut platformunun belkemiğini oluşturan hiper-bütünleşik altyapı ürününün temel bileşenlerini içeriyor. VMware EVO SDDC’nin içinde bulunan yeni ve akıllı otomasyon motoru VMware EVO SDDC Manager™, performans ve elverişlilik gereksinimleri doğrultusunda iş yükü alan kapasitesini belirlemek üzere sanal ve fiziksel kaynakların hepsini tek bir “sanal rafta” birleştirecek. Yazılım seti ayrıca, bilgisayar (VMware vSphere), depolama (VMware Virtual SAN), ağ oluşturma (VMware NSX)ve bulut yönetimi (VMware vRealize Operations, VMware vRealize Log Insight™) için kullanılan mevcut donanımların ve VMware entegre yazılım yığınının tamamında otomatikleştirilmiş yaşam döngüsü yönetimini devreye sokabilecek. 2016’ın ilk yarısında piyasaya çıkması planlanan VMware EVO SDDC, ilk etapta VMware’in iş ortakları olan Dell, QCT (Quanta Cloud Technology) ve VCE firmalarından entegre sistem çözümü olarak temin edilebilecek. Yazılım seti, bir süre sonra VMware’den satın alınabilecek.

Hiper-bütünleşik altyapının temeli

VMworld’de duyurusu yapılan bir diğer ürün de, işletmeler için kritik öneme sahip ortamlarda veri korumasını, performansı, esnekliği ve ölçeklenebilirliği artıran VMware Virtual SAN 6.1, VMware vRealize Operations ile entegrasyon sağlayarak gelişmiş bir yönetim ve takip olanağı tanıyor. Performans takibi, kök neden analizi ve kapasite planlaması için de yazılıma Health Check (Sağlık Kontrolü) Eklentisi eklenmiş durumda. VMware Virtual SAN 6.1’in 2015’in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics