Bilişim Dünyası 17 OCAK 2010 / 18:00

Yönetsel Bilişim’de yeni adımlar

Blackbox’ın yaratıcısı Yönetsel Bilişim, işbirlikleri ve geliştirmelerle yaygınlaşma hedefinde.

Yoğun Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen lojistik ve taşıma sektörüne özel kaynak yönetim ve tasarruf sistemi Blackbox’ın yaratıcısı Yönetsel Bilişim, önümüzdeki dönem yeni adımlara hazırlanıyor. Üründe yeni geliştirmeler yapan ve yazılım bütünleştirmeyi gündemine alan şirket, lojistik sektörüne yönelik önemli bir etkinliğin de planlamasını yapıyor. Lojistik şirketlerin en önemli kaynağı olan araç ve sürücülerin kontrolünü sağlayan araç içine yerleşen bir bilgisayar olan Blackbox’ın aktif sürüş eğitiminden, performans sistem ölçümlerine uzanan pek çok yapıyı barındıran yapısıyla araç takip sistemlerinden farklılığını ortaya koyduğunu belirten Yönetsel Bilişim Genel Müdürü Dilek Tezcan, şu anda da yeni geliştirmeler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Cihaza yönelik her türlü devre dışı bırakma girişiminin kayıt altına alınmasını sağladıklarını belirten Tezcan, yaşanan deneyimler doğrultusunda da geliştirme sağladıklarını dile getirdi. Son dönemde kurumların yazılımları ile bütünleşik çalışmaya olanak sağlayan yapıyı daha da geliştirmeye odaklandıklarını belirten Tezcan, GPRS’in devre dışı kaldığı durumlar için de yedek olarak uydu modemini de devreye aldıklarını ifade etti. Halihazırda ürünün tüm Türkiye’deki UPS araçlarında kullanıldığını belirten Tezcan, 1 yıl içinde de 20 adet satış gerçekleştirmeyi amaçladıklarını ve yurtdışında kullanıldıkları ülkeleri genişletme hedefinde olduklarını dile getirdi.

Yonetsel1Lojistik sektörü tasarruf seminerinde bir araya gelecek
Yönetsel Bilişim’in bu yıl bir etkinlik içinde de yer alacağını belirten Tezcan, bu etkinliğin LODER ve FMT işbirliği ile yapılan “Lojistik Sektöründe Kaynakların Verimli Yönetimi ve Tasarruf Çözümleri” başlıklı etkinlik olacağını ifade etti.
25 Şubat’ta Grand Cevahir Otel’de sektörün önemli şirket temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecek etkinlikte, sektörün optimizasyon ve verimliliği konuşacağını söyleyen Tezcan, Yönetsel Bilişim olarak Blackbox’ı ve amaçlarını bu arada sektörle paylaşacaklarını dile getirdi.

Yonetsel2İşbirlikleri gündemde, bayi ağı da düşünülüyor

Yeni dönemde atmayı düşündükleri adımlardan birinin de bayi ağı oluşturmak olduğunu belirten Tezcan, “Teknik servis konusunda da bayi ağını kullanacağız ve doğru noktalarda bayilik vereceğiz. Şu anda kontrol elemanlarımız ürünü kullanan UPS şubelerini dolaşarak kontrol yapıyorlar. Bundan sonraki süreçte de bayi ağına doğru bu yapılanmayı kaydıracağız ancak arızalara çok basit müdahalelerin yapılabileceği bir yapısı var sistemin. Bu da kullanım açısından kolaylık sağlayacak” diye konuştu. Yönetsel Bilişim olarak taşımacılık sektöründe insan kaynağını da yetkinleştirmek üzere yeni bir projeye imza attıklarını belirten Tezcan, “Lojistik sektörüne insan kaynağı sağlayan bir kuruluşla şirketleri eğitimli sürücülerle çalışmalarını sağlamak üzere Blackbox kullanan yetkin bir işgücü oluşturuyoruz. Bu şirketlerin sistemi bilen insan kaynağı ile çalışmasını sağlayacağız” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:754

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics