Bilişim Dünyası 27 ŞUBAT 2016 / 15:00

Yürüdükçe faiz kazanın

Mobil ve bulut teknoloji alanında faaliyet gösteren Monitise ve Ortadoğu’nun önde gelen bankalarından Emirates NBD (National Bank of Dubai), bir ilki gerçekleştirerek Apple Watch için tasarlanan, adım attıkça faiz kazandıran “Emirates NBD Fitness App” uygulamasını kullanıcılara sundu. Apple Watch veya uyumlu diğer cihazlar üzerinden kullanıcıların fiziksel aktivitelerini takip eden uygulama, Emirates NBD müşterilerinin birikim hesapları ile entegre oluyor ve kullanıcıların fiziksel aktivite seviyelerine göre daha fazla faiz oranı kazanmalarını sağlıyor.
Monitise tarafından tasarlanıp geliştirilen uygulama ile kullanıcılar gün içerisinde koşarken veya yürürken attıkları adım sayısına bağlı olarak yıllık yüzde 2’ye varan faiz oranlarından yararlanabiliyor. Uygulamayı kullananlar ayrıca ücretsiz sağlık sigortası hizmeti, indirim kuponları ve ödüllü çekilişlere katılma hakkından da faydalanabiliyor.
Uygulama ile ilgili bilgi veren Emirates NBD Kıdemli Başkan Yardımcısı & Bireysel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Grup Genel Müdürü Suvo Sarkar, müşterilerin sağlık durumu ve yaşam tarzlarını bankacılık ihtiyaçları ile birleştirdiklerini belirterek, “Fitness alanında önde gelen markalar ile birlikte; sağlık, maddi varlık ve teknolojiyi bir araya getiriyoruz” dedi.  Monitise MEA COO’su Fırat İşbecer de yaptığı değerlendirmede, “Giyilebilir teknolojiler; sundukları akıllı ve pratik kullanıcı deneyimleri ile hayatımızı kolaylaştırırken, birçok hizmete de daha hızlı erişebilmemizi sağlıyor” yorumunu yaptı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics