Bilişim Dünyası 27 ŞUBAT 2016 / 15:00

Yürüdükçe faiz kazanın

Mobil ve bulut teknoloji alanında faaliyet gösteren Monitise ve Ortadoğu’nun önde gelen bankalarından Emirates NBD (National Bank of Dubai), bir ilki gerçekleştirerek Apple Watch için tasarlanan, adım attıkça faiz kazandıran “Emirates NBD Fitness App” uygulamasını kullanıcılara sundu. Apple Watch veya uyumlu diğer cihazlar üzerinden kullanıcıların fiziksel aktivitelerini takip eden uygulama, Emirates NBD müşterilerinin birikim hesapları ile entegre oluyor ve kullanıcıların fiziksel aktivite seviyelerine göre daha fazla faiz oranı kazanmalarını sağlıyor.
Monitise tarafından tasarlanıp geliştirilen uygulama ile kullanıcılar gün içerisinde koşarken veya yürürken attıkları adım sayısına bağlı olarak yıllık yüzde 2’ye varan faiz oranlarından yararlanabiliyor. Uygulamayı kullananlar ayrıca ücretsiz sağlık sigortası hizmeti, indirim kuponları ve ödüllü çekilişlere katılma hakkından da faydalanabiliyor.
Uygulama ile ilgili bilgi veren Emirates NBD Kıdemli Başkan Yardımcısı & Bireysel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Grup Genel Müdürü Suvo Sarkar, müşterilerin sağlık durumu ve yaşam tarzlarını bankacılık ihtiyaçları ile birleştirdiklerini belirterek, “Fitness alanında önde gelen markalar ile birlikte; sağlık, maddi varlık ve teknolojiyi bir araya getiriyoruz” dedi.  Monitise MEA COO’su Fırat İşbecer de yaptığı değerlendirmede, “Giyilebilir teknolojiler; sundukları akıllı ve pratik kullanıcı deneyimleri ile hayatımızı kolaylaştırırken, birçok hizmete de daha hızlı erişebilmemizi sağlıyor” yorumunu yaptı.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN