Bilişim Dünyası 25 EYLÜL 2011 / 16:32

Yüzyıllık flash bellek tanıtıldı

Verilerin yüzyıla kadar saklanabildiği flash belleğin yanı sıra beş yeni SanDisk ürünü daha görücüye çıktı.
Tablet ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile artan bellek kartı ihtiyacına üreticiler çözüm getirmeye çalışıyor. Strategy Anaytics şirketinin “Slotted Phone Shipments Öngörüsü 12/10” (Kart Yuvalı Telefon Satışları Öngörüsü) raporuna göre, cep telefonu satışlarının 2014 yılında 1,7 milyara ulaşması ve bu telefonların büyük bir bölümünün microSDXC kart girişlerine sahip olması öngörülüyor. Ayrıca gelişmiş fotoğraf makinelerinde art arda yapılan çekimlerin hızla makinenin içindeki bellek kartlarına kaydedilmesi gerekiyor.
Konuşmasının başında bir flash belleğin ne kadar farklı şekilde tanıtılabileceğini ilk başlarda pek düşünemediğini itiraf eden SanDisk Türkiye Satış Müdürü Yosi Rafael, “Aslında öyle çok çeşit var ki, bugün tam 6 farklı ürün tanıtıyoruz” dedi. Rafael’in da belirttiği gibi aslında flash bellek teknolojisi değişiyor ve birçok üründe karşımıza çıkıyor. Toplantıda kısa bir sunum gerçekleştiren SanDisk Perakende Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Bob O’Keefe de, “Hafıza saklama çözümlerimiz, tüketicilerin daha çok fotoğraf kaydetmelerine, mobil uygulamaları daha hızlı yüklemelerine, arkadaşlarıyla yaşadıkları heyecan verici anları paylaşmalarına ve bu anları saklayarak gelecek nesillere aktarmalarına olanak sağlıyor” dedi. SanDisk, 64GB microSDXC kartı piyasaya sürdü. Ayrıca, özellikle profesyonel fotoğrafçıları memnun edebilecek 64GB Sandisk Extreme Pro microSDXC kart tanıtıldı. Tanıtılan bir diğer ilgi çekici ürün de yüzyıla kadar verilerini saklayan flash bellek oldu. SanDisk Memory Vault, 8 ve 16 GB’lik seçenekleriyle satışa sunuldu.
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN