Bilişim Dünyası 24 HAZİRAN 2012 / 14:39

ZTE FATİH Projesi’ne göz dikti

Çin’in dev altyapı şirketlerinden biri olan, özellikle düşük sınıflardaki telefonlarıyla dünya akıllı telefon piyasasında dördüncülüğe yükselen ZTE, Türkiye piyasasına giriyor. Türkiye’de operatörlere de üretimler yapan şirket, kendi markalı telefonlarını KVK ile ülkemize getiriyor.
Toplantıda Türkiye’nin potansiyelinden söz eden ZTE Corporation Başkan Yardımcısı ve Terminal Bölümü Başkanı Mr. He Shiyou, İstanbul’u bölgenin merkezi haline getirmek istediklerini belirtti. Tanıtımını gerçekleştirdikleri Grand X modelinin dünyada ilk kez Türkiye’de gösterdiklerini ifade eden Shiyou, önümüzdeki dönemde tablet bilgisayarlarla da piyasada olmak istediklerini duyurdu.
Türkiye’deki hedeflerini açıklayan ZTE Türkiye Genel Müdürü İsmet Gökduman, bir yıl içerisinde 500 bin adet satış gerçekleştirerek pazardan yüzde 10’luk pay almak istediklerini vurguladı. FATİH Projesi’nin Türkiye için çok önemli bir fırsat olduğuna değinen Gökduman, Türkiye’de tablet ve akıllı telefon üretmek istediklerini söyledi. Gökduman, projeyle ilgili gelişmeleri dikkatle izlediklerinin altını çizdi.
ZTE’nin tanıttığı Live ve Cool modelleri giriş seviyesi kullanıcılara yönelik. İki modelde de Android 2.3 işletim sistemi bulunurken 3,5 inç ekran yer alıyor. Grand X modeli ise 4.3 inç ekranının yanı sıra çifte çekirdek işlemcisi ve Android 4.0 işletim sistemiyle üst sınıfta yarışıyor. Fiyat bilgisi verilmezken, piyasadaki benzer özellikte telefonlardan yüzde 20 daha ucuz olacağı aktarıldı.

Bir gün içerisinde teknik servis hizmeti verilecek
ZTE telefonların Türkiye’ye gelmesinde aracılık eden KVK, bir yıl süreyle satın alınan telefonlara 24 saat içerisnde servis güvencesi sunduklarını açıkladı. Eğer herhangi bir suretle telefonlarda sorun yaşanır ve 24 saat içinde serviste çözülemezse telefon yenisiyle değiştirilecek.
Bir gün gibi çok kısa sürede hizmet vereceklerinin altını çizen KVK Genel Müdürü Özcan Ermiş, “ZTE 6 aylık yedek parça ve ürünü elimize ulaştırdığı için bu hızda hizmet verebiliyoruz. Bunun diğer büyük şirketlere de örnek olmasını temenni ediyoruz” dedi.
Ayrıca KVK, garanti harici kazalara karşı telefonun ücretsiz tamiri için kaza güvencesi de veriyor. Hırsızlık ve kaybetmeye karşı telefonları sigortalayan KVK, virüslere karşı da mobil güvenlik uygulaması sunuyor.

“En büyük bulut sağlayıcılarından biri olmak istiyoruz”
KVK ayrıca ZTE telefon alan müşterilere 5 GB’lık bulutta depolama alanı sağlarken, fazladan ücretle depolama alanı artırılabiliyor. Bu bilgi ışığında sorularımızı yanıtlayan KVK Genel Müdürü, ABD’li Comodo ile anlaşmalı olduklarını aktardı. İlerleyen dönemde Türkiye’nin önemli bulut sağlayıcılarından biri olmak istediklerini ifade eden Ermiş, “İleride Türkiye’deki bulut altyapısı sunan şirketlerle de çalışmak istiyoruz” dedi.
KVK’nın önümüzdeki dönemde eğitim ve sağlık alanında Android ve iOS’larda çalışacak uygulamaları piyasaya süreceği bilgisi verildi. Uygulamaların kamuda kullanılması için çalışmaların yürütüleceği aktarıldı.
ETİKETLER : Sayı:877
YORUMLAR
Burak 16 AĞUSTOS 2012 / 06:43 0 0
ZTE joe telefonum var telefon düştü ekranına birşey olmadı sadece önündeki cam çatladı fakat ben o camı bulamıyorum bana yardım eder misiniz madem bu kadar büyük bi firma yedek parçaları nerde

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics