Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2011 / 14:38

ZTE, Türkiye’yi lojistik üssü yapıyor

ZTE, geçtiğimiz günlerde Ankara’da “Türkiye İş Ortakları Konferansı” nı gerçekleştirdi. Konferansta, ZTE’nin Türk pazarına girdiği ilk yıllarda Türkiye projeleri (Türk Telekom, Avea, vb) için malzemelerin yüzde 100’ünü Çin’den ithal ettiği ancak 2009 yılı itibarıyla, Türkiye projeleri için kablo, kule, akü, kabinet gibi birçok malzemeyi Türk tedarikçilerden temin etmeye başladıklarına dikkat çekildi. 140 ülkede ofisi bulunan ve bu ülkelerde büyük telekomünikasyon projelerini yürüten ZTE, Türkiye’ye kurulan Lojistik Merkezi ile artık Türk yapımı birçok malzemeyi, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika projeleri için Türkiye’den ihraç edecek. 2012 yılında Türkiye’den ilk ihracatların yapılması planlanıyor.
Konferansa, Çin’den gelen Başkan Yardımcıları ve ZTE iş ortaklarından 100’e yakın üst düzey yönetici katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan ZTE Türkiye Genel Müdürü Mr. Xiao, ZTE Türkiye faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve bu pazarda iş ortakları ile birlikte büyüme ve daha fazla pazar payı elde etme hedeflerini açıkladı. ZTE Başkan Yardımcısı Mr.Zhang ise ZTE’nin dünya ve Türkiye’deki çalışma felsefelerini açıkladı. İş ortakları ile küresel pazarda büyümeyi hedeflediklerini ve Türkiye’de bir lojistik üssü kurmakta olduklarını belirtti.
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN