Bilişim Dünyası 27 ARALIK 2013 / 17:34

ZTE video konferans pazarında ilk 3’te

Pazar payı ve satış rakamlarıyla araştırma şirketi Wainhouse raporuna göre ZTE, dünya video konferans pazarında ilk 3’te yer aldı. ZTE, bağımsız araştırma şirketi Wainhouse raporuna gore, global video konferans pazarının ilk 3 firması arasındaki yerini aldı. Yeni iletişim teknolojileri pazarında önemli yer kaplayan video konferansla ilgili araştırma gerçekleştiren Wainhouse’un 2013 3’üncü çeyrek raporuna göre ZTE, uç nokta birimlerinde yüzde 12 pazar payı elde etti. Böylece dünya çapındaki tüm satıcılar içerisinde ilk 3’e giren ZTE, altyapı gelirlerinde ise yüzde 27 pazar payı elde ederek, Asya-Pasifik bölgesinde  video konferans sistemlerinde hakimiyet sağladı.

2013 yılında ZTE, video konferans çözümleri endüstrisinde bir dizi ilke imza attı. Haziran ayında yapılan 2013 USA Infocomm Expo’da ZTE, H.265 protokolünü destekleyen ilk video konferans terminalini görücüye çıkarmıştı. Eylül ayında düzenlenen Pekin İletişim Expo’da ise firma, 4 farklı 1080p60 kalitesinde videoyu iletebilmeye imkan veren T900 terminalini piyasaya sürdü. ZTE’nin multimedya iletişimi alanındaki yıllık Ar-Ge yatırımları, gelirinin yüzde 10’una tekabül ediyor.

ZTE Video Konferans Ürünleri Direktörü Yang Long, “20 yılı aşkın zamandır yürüttüğümüz Ar-Ge çalışmaları, bu başarıda büyük rol oynuyor. Kullanıcılarımızın talep ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulan güvenli ve ve yenilikçi video konferans ürünlerimizin elde ettiği satış başarısı, bize mennuniyet veriyor” diyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN