Bilişim Dünyası 25 HAZİRAN 2016 / 14:52

ZUBİZU mobil ödeme alanında Turkcell’le işbirliğine gidiyor

ZUBİZU’nun Turkcell işbirliği ile hayata geçirdiği ‘tek dokunuşla mobil ödeme’ sisteminin ayrıntıları düzenlenen etkinlikte katılımcılarla paylaşıldı.
Doğuş Müşteri Sistemleri’nin (DMS) hayata geçirdiği eğlence ve yaşam tarzı konseptli mobil uygulaması ZUBİZU, Turkcell ile stratejik bir işbirliğine imza attı. Bu iş birliği sayesinde kullanıcılar kredi kartlarını ZUBİZU uygulamasına tanımlayarak uygulama üzerinden mobil ödeme işlemi gerçekleştirebilecekler. Turkcell'in mobil ödeme platformu Paycell altyapısını kullanan uygulama, ilk aşamada d.ream bünyesindeki restoranlarda aktif olacak.
Doğuş Müşteri Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato, d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management) Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Öztangut, Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan’ın ev sahipliğinde ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun katılımıyla düzenlenen etkinlikte işbirliğinin ayrıntıları ve kullanıcılara sağladığı faydalar anlatıldı.
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, bu uygulama için ZUBİZU ve Turkcell’in güçlerini birleştirerek, hayatı daha da kolaylaştıran önemli bir yeniliğe imza attıklarını ve bu yeniliklerin devamının da geleceğini vurguladı. Kaan Terzioğlu ZUBİZU’nun Turkcell’in PayCell altyapısı ile kullanıcılara hızlı ve güvenli bir mobil ödeme deneyimi sağlayacağını söyledi.
İşbirliği ile ilgili konuşan Doğuş Müşteri Sistemleri CEO’su Hakan Kaplan şunları söyledi: “ZUBİZU uygulamasıyla, ilk günden itibaren üyelerimize kişiye özel fayda ve içerikler sunuyoruz. Şu anda 1 milyondan fazla kullanıcı ZUBİZU’yu akıllı telefonlarına indirdi. Biz de ZUBİZU üyelerini 200’den fazla seçkin markada bin 800’ün üzerinde kampanya ile buluşturduk. Turkcell ile yaptığımız iş birliği sayesinde ise ZUBİZU üzerinden mobil ödeme devrini başlatıyoruz. ZUBİZU’nun hayata geçirdiği mobil ödeme özelliği sayesinde tek dokunuşla hem indirim ve avantajları kazanmak hem de ödemeyi gerçekleştirmek artık mümkün. Kullanıcılar artık yanlarında kredi kartı veya cüzdan olmasa dahi, ödemelerini tek dokunuşla gerçekleştirebilecekler. Uygulama restoranlarda başladı, yakında akaryakıt ve perakende sektörleri ile hızla yaygınlaşacak”.
 
ZUBİZU mobil ödeme sistemi nasıl çalışıyor?
ZUBİZU üyeleri, kredi kartlarını fotoğrafını çekerek ya da bilgilerini elle girerek ZUBİZU uygulamasına tanımlıyor. Sisteme girilen kredi kartı bilgileri, PCI-DSS (Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı) uyumlu olarak son derece güvenli Paycell altyapısında saklanıyor ve bu bilgiler hiçbir kişi, firma veya işyeri ile paylaşılmıyor.
ZUBİZU üyeleri uygulama açıkken telefonlarını yan çevirdiklerinde çıkan QR kodu ile kendini tanıtıyor. Varsa indirimler otomatik olarak hesaplanıyor ve faturadan anında düşülüyor. Ödeme tutarı üyenin ekranına bir mesajla geliyor ve onay tuşuna basarak üye ödemeyi tamamlıyor. Ödeme bilgisi işyerinin kasa sistemine iletiliyor. Böylece mobil ödeme işlemi kolayca tamamlanmış oluyor.
Şimdilik Zuma, Gina, Masa, Mezzaluna, Go Meso gibi restoranlarda hayata geçen uygulamanın, kısa süre sonra yeme-içme sektörünün yanında akaryakıt ve perakende sektörlerinde de yaygınlaşacağı belirtildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics