Bilişim Dünyası 26 ARALIK 2010 / 18:00

ZyXEL’in karbon ayak izi onaylandı

ZyXEL, Tayvan’da çevre koruma örgütü EPA tarafından organize
edilen ve bir şirketin tüm ürün süreçlerinde çevreyi koruduğunu gösteren karbon ayak izi etiketini almaya hak kazandı. Şirket, kablosuz ADSL2+ yönlendirici ürünlerine yönelik olarak karbon ayak izi etiketi
ile ödüllendirildi.
Uluslararası platformda karbon ayak izi bilgilerinin açıklanması eğiliminin ağırlık kazanmasıyla birlikte Tayvan hükümeti, ülkedeki kurumların daha yeşil ürünler üretmelerine ve küresel ısınmanın azalmasına katkıda bulunmalarına destek olmak amacıyla karbon ayak izi etiketleme sistemini uygulamaya sokmuştu.
Tayvan’da karbon ayak izi etiketi onaylanan ilk ağ şirketi ise ZyXEL oldu. ZyXEL, bu etiket sistemi hayata geçmeden çok önce, hammadde, imalat, teslimat, tüketici kullanımı, imha ve geri dönüşüm olmak üzere, ürün yaşam döngüsünün her aşamasında karbon emisyonunu hesaplamaya başlamıştı.
ETİKETLER : Sayı:801

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN