Bilişim Dünyası 07 ŞUBAT 2016 / 12:41

ZyXEL 2015 yılında Türkiye’de yüzde 35 büyüdü

Türkiye’de 2015 yılında 1 milyonun üzerinde ürün satan ve kurumsal ürün segmentinde ürün satışlarında artış yakalayan ZyXEL, ciro bazında Türkiye’de yüzde 35 büyüme kaydetti.
Şirketin verdiği rakamlara göre, 2014 yılında 900 binin üzerinde ürün satan ZyXEL, 2015 yılında bu rakamı 1 milyon 162 bin seviyesine çıkararak ciro bazında yüzde 35 büyüdü.  Bu büyümede kurumsal ürünlerin satışındaki artış, VDSL dönüşümü, çeşitli ağ projeleri ve 802.11AC teknolojisi de etkili oldu.
 
Düzenlenen basın toplantısında konuşan ZyXEL Genel Müdürü Vefa Tarhan, ZyXEL’in modem ve yönlendirici alanında 26 yıllık bir geçmişe sahip bir şirket olduğunu ve bu alanda akla ilk gelen markalardan birisi olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Hem donanım hem de yazılım olarak üst düzey ürünlere imza atıyoruz. Büyüme hızımızın altında yatan en önemli nedenlerden birisi de ürün kalitemiz. Biz müşterilerimiz için kutular üretmek yerine nasıl bir teknoloji ve çözüm oluştururuz sorusuna yanıt bulmaya çalışıyoruz. Bunun sonucunda da her alanda ve ölçekte faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların ihtiyacını çözebilecek ürün gamıyla kullanıcılarımızın karşısına çıkıyoruz.”
 
IoT ve Endüstri 4.0 konusunda çalışmalar devam ediyor
 
Bulut teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla birlikte NAS tarafında Türkiye’de büyük ilerlemeler elde ettiklerini aktaran Vefa Tarhan’a göre önümüzdeki yıllarda IoT (Nesnelerin iİnterneti) ve giyilebilir nesnelerin varlığı daha da artarak çok önemli bir hale gelecek. Endüstri 4.0’ın kilit noktası da IoT olacak. İlgili ilgisiz bir çok şirketin bu alanda yatırım yaptığını sözlerine ekleyen Tarhan, “Büyük resme bakıldığında akıllı şehirleri görüyoruz. Bu akıllı şehirlerin parçaları da akıllı evlerde yaşayan, akıllı otonom otomobil ve akıllı telefon kullanan insanlar. Bu insanların artık büyük bir bölümü IoT ve giyilebilir teknolojilere aşina ya da kullanmaya başladı. Bizim gibi insanları bağlantılı hale getirme vizyonuyla hareket eden şirketlerin de günümüzde artık kutu değil toplam çözüm satması gerekiyor. Biz de ZyXEL olarak bunu bir görev olarak görüyor ve müşterilerimize ürünlerimizle toplam bir çözüm sunmaya özen gösteriyoruz” dedi.
 
4.5G ile yeni fırsatlar ortaya çıkacak
 
Vefa Tarhan’a göre bu yılın ikinci çeyreğinde faaliyete geçecek olan 4.5G ağı ile birlikte tüm cihazlar ve kullanıcılar tarafında yeni bir fırsat kapısı açılacak: “4.5G İnternet servis sağlayıcıları ve telekom operatörleri için ayrı bir fırsat. Bu fırsat da doğal olarak bizim 2016 yılında hedeflerimizi gerçekleştirmedeki en önemli yol arkadaşımız olacak. 2016 yılı için de önceki yıllardaki istikrarlı büyüme oranlarımıza yakın hedefler belirledik. Bu yıl için kurumsal alandaki hedefimiz yüzde 40 ve toplamda da yüzde 25’lik bir büyüme hedefini gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmemiz durumunda da liderlik koltuğundaki yerimizi iyice sağlamlaştırarak gelecek yıla taşıyacağımıza olan inancımız tam. Fırsatlar yılı olmasını beklediğimiz 2016’da iş ortaklarımızla birlikte hem bireysel hem de kurumsal alanda büyümeye devam edeceğiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics