Bilişim Dünyası 02 KASIM 2015 / 10:28

ZyXEL güvenlik çözümlerinde iddialı

ZyXEL düzenlediği bir basın toplantısı ile Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Serisini tanıttı. Şirketlerin sahip olduğu en önemli varlıklardan biri olan bilgi ve verilerin hızla dijital ortama taşınması, güvenli veri paylaşımı ihtiyaçları, nesnelerin interneti (IoT – Internet of Things) kendi cihazını kendin getir (BYOD) ve bulut teknolojilerinin yaygınlaşması ile birlikte şirketlerin güvenlik çözümlerine olan ihtiyaçları arttı. ZyXEL ise bu ihtiyaca Türkçe arayüze sahip Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Serisi (NGFW) ile cevap veriyor.
 
Artık mobilite odaklı teknolojilerin, tüm sektörlerin iş süreçlerine dokunduğunu ve kuruların dijital bir dönüşüm yaşadığına dikkat çeken ZyXEL Türkiye Kurumsal Ürünler ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Erünsal, çalışanların akıllı telefonlarını kullanarak şirket ağlarına bağlanmaları durumunda tedbir alınmadığı takdirde bilgi güvenliğinin büyük tehdit altında olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Şirketler, UTM Firewall kullanarak yerel ağlarını ve kablosuz iletişim trafiğini koruma altına almalı. Mobil araçlar, bilginin istemeyerek de olsa paylaşılmasına neden olabilir. Mobil kaynaklı virüsler ve kötü yazılım içeren uygulamalar, şirket ağlarını etkileyebilir ve kişisel ya da kurumsal bilginin çalınmasına veya ifşa edilmesine olanak tanır. Bir UTM Firewall yardımıyla, gerçek zamanlı olarak iş ile ilgili akıllı telefon trafiği kapsamlı bir şekilde optimize edilebilir.”
 
Kendi cihazını kendin getir riski artırıyor
 
Kendi cihazını getir kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte şirketlerin aşina olmadıkları güvenlik tehditleriyle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Erünsal, “Özellikle BT yöneticileri çareyi personelin kendi cihazını getirmesini engellemeye çalışmakta arasa da ZyXEL’in yeni NGFW serisi bugünün ve yarının siber tehditleri için uçtan uca koruma sağlayarak bu soruna çözüm sunuyor.
 
Erünsal’a göre sadece büyük ölçekli kurumlar değil, küçük ve orta ölçekli şirketler de büyük tehdit altında ve güvenlik alanına yatırım yapmaları gerekiyor. Kullanılacak ürünlerin yönetimi, adaptasyonu ve kullanımının kolay olmasının yanında Türkçe desteğinin olması büyük önem taşıyor: ““Küçük ve orta ölçekli işletmeler, ürün konumlandırma, konfigürasyon ve teknik destek gibi hizmetleri deneyimli ZyXEL çözüm ortaklarımızdan temin edebiliyor. Böylece firmaların teknik destek harcamaları da minimize ediliyor.”
 
ZyXEL, ağ ve güvenlik çözümleriyle ilgili kurumlara ücretsiz eğitim imkanı sunuyor ve KOBİ’ler için özel olarak geliştirilmiş çözümler sağlıyor. 
ETİKETLER : 1044

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics