Bilişim Dünyası 01 NİSAN 2013 / 16:26

ZyXEL hedef büyüttü

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, 2012’de kurumsal çözümlerde yüzde 40 oranında büyüdüğünü açıkladı. Şirket, 2013’te bu segmentte yüzde 50 oranında pazar payını artırmayı hedefliyor. Stratejik iş ortaklarıyla katma değer yaratarak en kaliteli servisleri, en iyi şartlarda son kullanıcıya ulaştırmayı amaçlayan ZyXEL, özel çözümlerle de KOBİ’lerin yanında olacak.

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, bu yıl ekonominin gelişmesi ve korunması bakımından önemli bir fonksiyon üstlenen KOBİ’lere odaklanacak. Küçük ve orta dereceli kurumlar dışında özel çözüm ve hizmetleriyle hastane, kampus ve oteller de firmanın hedefleri arasında. ZyXEL Türkiye bünyesindeki kurumsal çözümler segmentinde pazar artışı ve başarıları hakkında bilgi veren ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, “2012 yılında kurumsal çözümlerde yüzde 40 oranında büyüdük. 2013 de ise yüzde 50 oranında büyümeyi planlıyoruz. Öte yandan ürün portföyümüzde KOBİ segmentine uygun çözümler de sunuyoruz.  Bu alanda da hedef büyüttük. Bunun dışında hastane, kampüs, otel segmentleri de ilgi odağımızda olacak. Bu sektöre yönelik özel çözüm ve hizmetlerimiz buluyor. 2013, çözüm ortaklarımızla katma değer yaratarak en kaliteli servisleri en iyi şartlarda son kullanıcıya ulaştırarak, dayanışma içerisinde birlikte büyüyeceğimiz bir yıl olacak” dedi.

KOBİ’ler için ürün portföyü

KOBİ’ler için uçtan uca geniş ürün portföyüne sahip bir firma olduklarını söyleyen Tarhan, “Amacımız müşteri ihtiyacını en iyi şekilde belirleyip en kaliteli ürünü, en uygun değerde son kullanıcıya ulaştırmak. Bir bütün olarak ele aldığımız kalite; üreticiden son kullanıcıya, aradaki tüm değer sağlayıcılar ile birlikte ve üst seviyede sunulmalı” yorumunda bulundu.

Yeni eğilimlerin hepsini kapsayan çözümlerimiz mevcut

Sektördeki eğilimlere de değinen Tarhan, “Değişen iş ortamı, yeni iletişim aygıtları ve son kullanıcıların gittikçe yükselen beklentileri, kapsamlı uzaktan erişim çözümlerine olan talebin artmasına neden oluyor. Şirketler gittikçe daha fazla evlerinden çalışan istihdam ediyor. Bugünün işletmeleri, verimliliğe, maliyet tasarrufuna, rekabette bir adım önde olmaya odaklanmış durumdalar. Büyük veri, bulut bilişim, güvenlik ve mobilite kavramları ön plana çıkan konular arasında. Yeni eğilimlerin hepsini kapsayan ve bizi farklı kılan ürün çeşidine sahibiz ve bu da bizi gururlandırıyor” dedi.

Geniş bant kurumların beklentilerini artırdı

Yavaş ve kesintili bağlantıların geniş bant ile geride kaldığını, herkes için yüksek hızda veri transfer etmenin artık standart bir durum olduğunu ifade eden Tarhan, “Geniş bant üzerinde yüzlerce uygulama ve fonksiyon kullanılabilir. Son kullanıcılar, TV kalitesinde kesintisiz bir şekilde film izlemek, yüksek kaliteli müzik dinlemek ve her türlü dosyayı hızlı biçimde göndermek veya indirmek istiyorlar. Sesli ve görüntülü iletişimin kaliteli ve kesintiye uğramadan gerçekleşmesi de geniş bant ile artık mümkün. Vefa Tarhan, geniş bant erişim çözümleri alanında dünya lideri konumunda bulunan ZyXEL’in üstün özelliklere sahip kablosuz ürün ailesi Pro Wireless çözümlerinin de genişliğine dikkat çekti ve ekledi: “ZyXEL’in kablosuz ağ performansını artıran, kapsama alanını genişleten ve sağlam bir güvenlik sunan üstün özelliklere sahip kablosuz Pro Wireless ürün ailesi, yeni ürünlerin de pazara girmesiyle birlikte genişledi. Pro Wireless ürün ailesi, kablosuz ağ çözümlerinde iddialı bir seri olarak pazarda kendini konumlandırıyor. ZyXEL Pro Wireless ürünleri, sağlam güvenlik özellikleri, yüksek performansı ve geniş kapsama alanı ile büyük mekanların gözdesi.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics