Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

ZyXEL ilk altı ayda yüzde 55 büyüdü

Bu yılın ilk yarısını önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 55 büyüme oranıyla kapatan ZyXEL Türkiye, ilk yarıyılda en büyük ilerlemeyi telekom çözümleri alanında gerçekleştirdi. Diğer taraftan yüzde 30’luk büyüme oranıyla tüketici elektroniği ürün grubu alanında büyüyen ZyXEL, ilk yarıyıl satış rakamlarına göre yüzde 30 artış sağladığı tüketici ürünleri kategorisinin altında ise en çok kablosuz ağ ürünleri satışını gerçekleştirdi. Bunun yanında ZyXEL’in Pro Wireless, ağ anahtarları, internet güvenlik ürünleri ve ağ depolama cihazlarında ise geçen yıla göre yüzde 20’nin üzerinde artış gerçekleşti. 2010 yılı ilk yarı sonuçları ile ilgili olarak açıklama yapan ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan: “Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 55’lik bir büyüme sağladığımız bu ilk yarıda, bu başarıyı telekom çözümlerinin yanı sıra özellikle kanalda talep gören kablosuz ağ ürünlerine borçluyuz. Bu durum tüketicilerin kablolardan kurtularak, ağ yapılarını kablosuza çevirme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Ayrıca Pro Wireless ürün ailemizin satış oranı da geçen yıla göre yüzde 30 artış göstermiş bulunuyor. Bu durum roaming, PoE, uzaktan yönetim gibi profesyonel kablosuz ürünlerde bulunan özelliklerin kurumlar tarafından daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ve tercih edildiğini göstermesi bakımında büyük önem taşıyor” diye konuştu.
Notebook satışlarının PC satışlarını geçmesi dolayısıyla kullanıcıların artık kablosuz modemleri tercih etmeye başladığını belirten Tarhan, “Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre bu yılın ilk yarısında kablosuz modem satışlarımızda yüzde 25’lik bir artış gerçekleşti. Artık evlerde NAS (Network Attached Storage), DMA (Digitial Media Adaptor), videphone gibi sayısal ev cihazlarının yaygınlaşmasıyla kablosuz ve 4 portlu  modemlerin tercih edileceğini öngörüyoruz. Satışlarımıza bakarak kullanıcıların artık kablosuz ve birden fazla cihaz bağlayacağı 4 portlu modemleri tercih etmeye başladığını rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.
ETİKETLER : Sayı:782
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN