Bilişim Dünyası Bilişim'e Doğru 12 AĞUSTOS 2013 / 08:02

“ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi, geniş bir bilgi birikimini ve uzmanlığı buluşturacak”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel: “ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’nde dünya çapında vizyoner liderler, sadece Türkiye’nin değil, bölge ülkelerinin geleceğe yönelik yenilikçi stratejileri ve yol haritalarını belirlemek adına Türkiye’de bir araya geliyor. Zirve, Türkiye’nin yükselen bir mobil bilişim odağı olmasına katkıda bulunuyor.

İnterpromedya’nın bu yıl 13.’sünü düzenlediği Bilişim Zirvesi, en eski kültürlerin ve yerleşimlerin beşiği Avrupa, Asya ve Afrika’nın yeniden dünyanın merkezine oturmasına istinaden bu yıl “ICT Summit NOW (New Old World)” adıyla 24-26 Eylül 2013 tarihlerinde gerçekleşiyor.
Bu yıl geleceğe dair ipuçlarını “Daha hiçbir şey görmediniz!” ana temasıyla gündeme taşıyacak olan zirve, farklı coğrafya ve kültürlerden iş ve teknoloji liderlerini Vodafone ana sponsorluğunda İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde buluşturacak. Çok önemli isimlerden oluşan ana tema konuşmacılarına ev sahipliği yapacak zirvede teknolojinin her alanındaki vizyon konuları da konferans ve forumlarla tartışılacak. Zirvede alanında uzman, sıra dışı ve vizyoner konuşmacılar, panelistler; Büyük Veri, Bulut Bilişim, Makinelerarası İletişim (M2M), Yapay Zekâ ve Biyometri, Ar-Ge ve Teşvikler, e- sağlık/m-sağlık, Telekom, Savunma ve Ulusal Bilgi Güvenliği, Enerji ve Verimlilik, Finans ve Bankacılık, Eğitimde Bilişim, Akıllı Şehir İstanbul, Dijital Yaşam, MOM-Z, Oyun konularını işleyecek.Bu yıl ev sahipliği yapacağı 300’ün üzerinde konuşmacı ve 6 binin üzerindeki katılımcı hedefiyle üç kıtanın en büyük bilişim etkinliği olarak konumlanacak “ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13 ve Vodafone’un bakış açıları ile ilgili olarak biz de etkinliğin ana sponsoru Vodafone’un Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel ile konuştuk.

Bu etkinliğin bilişim sektörüne ve teknolojinin daha geniş kitlelere ulaşımı açısından katkıları nedir sizce?
Dünyayı dönüştüren iki ana faktör olan mobil iletişim ve internet, mobil genişbantta hayat buldu. 3G’nin mobil genişbantta getirdiği olanaklar, hayatımızı radikal şekilde değiştiriyor. Sağlık, finans, eğitim, tarım ve birçok alanda sektörler, başlarına bir m- takısı alarak mobil hale geliyor.
Sayısal dönüşümün en önemli getirilerinden biri, Vodafone Türkiye’nin ülkemizde Vodafone Grubu’nun uluslararası deneyimiyle hizmete sunduğu M2M teknolojileri. Makineler arası iletişim, interneti sadece insanların değil, makinelerin de birbirine bağlı olduğu bir ortama dönüştürdü. M2M inovasyonlarıyla akıllı cihazların, birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunarak yaşantımızı kolaylaştıracağı günlere doğru yol alıyoruz.

ICT Summit NOW - Bilişim Zirvesi ile Vodafone, teknoloji kullanıcılarına ne tür mesajlar verecek?
Vodafone Türkiye olarak, bilişim teknolojilerinin geleceği, bu teknolojilerin bölgesel kalkınmada üstlendiği işlev, yeni iletişim ortamının yarattığı olanaklar ve yeni iş modelleri gibi pek çok farklı konuyu Bilişim Zirvesi’nde masaya yatıracağız. ICT Summit Now’da dünya çapında vizyoner liderleri, sadece Türkiye’nin değil, bölge ülkelerinin geleceğe yönelik yenilikçi stratejileri ve yol haritalarını belirlemek adına Türkiye’de bir araya getiriyoruz. Türkiye’nin küresel bir ekonomik aktör haline gelme yolunda hızla ilerlediği bu dönemde, Türkiye’nin yükselen bir mobil bilişim odağı olmasına katkıda bulunması dolayısıyla bu etkinlik, Vodafone Türkiye açısından büyük önem taşıyor.
Bilgi teknolojileri ve iletişim ile birlikte mesafelerin ortadan kalktığı, süreçlerin kolaylaştığı, gittikçe düzleşen bir dünyaya vurgu yapmak istiyoruz. Türkiye’nin önüne çıkabilecek sayısız fırsatın, mobil teknolojilerle faydaya dönüştürülmesi odak noktamızda yer alıyor. Mobil teknolojiyle kalkan sınırların ardından, ülkemizin nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiği ve bir sonraki adımı nasıl atacağı kritik gündem maddelerimiz arasında. Zirve kapsamında, teknolojinin şekillendirdiği geleceğin yaşantılarımızda yaratacağı dönüşümü farklı perspektif ve vizyonlarla ele alacağız. Vodafone Grubu olarak 30’dan fazla ülkede, farklı kültürlerin oluşturduğu geniş bir coğrafyada faaliyet gösteriyoruz. Bu ailenin bir parçası olan Vodafone Türkiye de ülkemizin bilgi toplumu olarak sürdürülebilir bir şekilde kalkınması için çalışıyor.

Zirve kapsamında yer alan Telekom Konferansı, sektörün gelişimi ve teknolojinin yaygınlaşması açısından sizce ne tür bir rol üstlenecek?
Günümüzde küresel dengeler çok kısa süreler içerisinde değişebilmekte. Son 10 yıldır biz de bu değişime tanıklık ediyoruz. ABD ve Avrupa’da bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü yüzde 3-4 seviyesinde büyürken, bugün bu oran Asya Pasifik ülkelerinde yüzde 8’den fazla. Bu bağlamda, değişmekte ve batıdan doğuya doğru kaymakta olan güç dengelerinin tam ortasında yer alan ülkemizde atılacak her doğru adım, dünyada yeni ve önemli bir rol üstlenmemize katkı sağlayacak.

Vodafone olarak bu konferansta sektöre ve kullanıcılara ne tür mesajlar vereceksiniz?
Geniş bilgi birikimini ve uzmanlığı bir araya getiren ICT Summit Now’a ana sponsor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörüne ve sektörden hizmet alan tüm kullanıcılara, yaşamı ve iş süreçlerini derinden etkileyen teknolojik dönüşüm olanaklarını tanıtmayı hedefliyoruz. Vodafone’un edindiği küresel tecrübeyi ülkemizin faydası için hizmete sunma mesajımızı iletmeye çalışıyoruz.

Değişim yönetmeni Gary  Adey zirvede olacak

Bu yıl, ICT Summıt NOW Bilişim Zirvesi, deneyimli bir değişim yönetmeni olan Vodafone Global Çok Uluslu Müşterilerden Sorumlu Pazarlama Direktörü Gary Adey’i de ana tema konuşmacısı olarak ağırlayacak. 70’den fazla ülkede işletmelerin kurumsal kültürlerini mobil teknolojiler tabanlı politikalarla dönüştürmelerine destek veren Adey, işyeri kültürünün mobil dönüşümü konusuna getirdiği vizyoner yaklaşımları ile tanınıyor.
Adey, zirvenin ilk gününde bu vizyoner yaklaşımları, “Çalışanın çalışmak istediği gibi çalışan işyerleri: Mobil teknolojilerin özgürlük vaadi 2.0” başlığı altındaki konuşmasıyla zirve katılımcılarına aktaracak.

Telekom Konferansı önemli konuşmacıları ağırlayacak 

Zirvenin bu yıl da ev sahipliği yapacağı Telekom Konferansı, 25 Eylül’de BTK ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Önemli isimleri, konuşmacı olarak ağırlayacak olan konferansın katılımcıları arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 2. Başkanı Ayhan Beydoğan, ETNO (European Telecommunications Network Operators’ Association-Avrupa Telekomünikasyon Ağ Operatörleri Birliği) Başkanı Luigi Gambardella, ITU (Uluslararası Telekomünikasyon Birliği-International Telecommunication Union)Genel Sekreter Yardımcısı Houlin Zhao, Vodafone Türkiye Strateji, İş Geliştirme ve Sabit Telekom İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Derya Hatiboğlu, Netaş CEO’su Müjdat Altay, Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Regülasyon İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Türk Telekom İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, Avea Regülasyon Direktörü  Tolga Kılıç, Turknet Yönetim Kurulu Başkanı Cem Mehmet Çelebiler, İşnet Operatör İlişkileri ve Regülasyonlar Direktörü Halil Nadir Teberci, Millenicom Yönetim Kurulu Üyesi Şevki Kuyulu, TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, Netaş IP Multimedya Çözümleri Kıdemli Ar-Ge Direktörü Burak Şalk, Vodafone Türkiye Teknoloji İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes ve Huawei CTO’su Wing Kin Leung yer alıyor.
ETİKETLER : Sayı:933

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics