Bilişim Dünyası Bilişim'e Doğru 08 NİSAN 2014 / 11:51

Twitter Cover'ı satın aldı

Twitter, Android'in akıllı kilit uygulaması Cover'ı satın aldı.Twitter'ın Android satın almanın finansal tarafı ile ilgili bir açıklamama yapılmadı. Cover satın almayla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada Cover'ı bir yıl önce kurarken ceplerimizdeki süper bilgisayarların potansiyelince ve Android'in muhteşem gücüne inanıyorduk" dedi.”Twitter hesabından "Cover Twitter'a katılıyor! Android'in geleceği ve sıradaki şeyler için heyecan içindeyiz” mesajını paylaştı.

Google tarafından geliştirilen Cover, bugüne kadar  First Round Capital, Harrison Metal, Max Levchin, Scott Banister, Charlie Cheever, Keith Rabois, Dave Girouard and Alex Franz'da toplam 1.700 bin dolar yatırım alaran büyüyen Cover, başarılı bir Android akıllı kilit uygulamasıydı. 

Google Mağazalar'da hala indirilenebilen Cover, kullanıcısını ve etrafını ve zamanı iyi tanıyan bir uygulama. Bulunduğu mekanı konum bilgisini, yerel saati ve  kullanıcının en sık kullandığı uygulamaları biliyor. Yani akıllı cihazı gerçekten akıllı kılan bir uygulama. Cover  sokağa çıktığınızda haritalar, müzik ve fırsatlar uygulamamaları Android cihazın ana ekranına geltiriyor.Hatta gece ve gündüz, mesai ve haftasonu zamanlarında ana ekranınızda daha sık kullanacağınız uygulamalarınız görünüyor. Yüzbinlerce kullanıcısı olan uygulama Google mağazalarda yer almaya devam ediyor ancak Twitter'ın bu konuda bir değişiklik yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

Twitter henüz bu satın almayla gelecekte ne yapmayı hedeflediğini açıklamadı. Satın alma yoluyla büyümesi hızla devam eden Silikon Vadisi şirketi Twitter 2013'ün Mayıs ayından beri farklı alanlarda faaliyet gösteren Ubalo Large, Lucky Sort , Spindle, Locomatix, Marakana,Trendrr ve MoPub şirketlerini de almıştı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics