Dosya Bilişim Sektörünün İlk 500'ü 14 TEMMUZ 2014 / 08:25

2014 fark yaratacağımız bir yıl olacak

Turkcell, Bilişim 500 sıralamasında bu yıl da ikinci sıradaki yerini korudu. Törenden sonra görüşlerini aldığımız Turkcell Grup Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Karagül Tüzün, “Turkcell olarak 9 ülkede 71 milyonu aşkın müşterimize hizmet veriyoruz. Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Moldova, Almanya, Belarus, Ukrayna ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde operasyonlarımızı yürütüyoruz.” dedi.
Rekabetin yoğun olduğu bir sektörde ve coğrafi sınır tanımayan bir arenada küresel aktörlerle birlikte varlık gösterdiklerini ifade eden Tüzün, sözlerine şöyle devam etti: “Mobil internet, bulut bilişim, makineler arası iletişim (M2M) 2014’te de sektörümüzün odak alanları olacak. Çözüm ortaklarımızla birlikte Türkiye’ye sürdürülebilir büyüme sağlamak üzere sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda 2014’ün, Turkcell’in Türkiye’yle ve müşterilerimizle birlikte büyüyeceği ve fark yaratan yeni işlere imza atacağımız bir yıl olacağını düşünüyoruz.”
İnterpromedya tarafından 15 yıldır gerçekleştirilmekte olan Bilişim 500 araştırmasının hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok önemli bir referans kaynak olduğunu ifade eden Tüzün, “Sektörümüzün referansı olarak kabul edilen Bilişim 500 sayesinde bir yandan şirketler kendi performanslarını ölçme ve rekabetteki yerlerini görme şansı yakalarken diğer yandan da bu araştırma Türkiye’deki bilişim sektörünün büyüklüğü hakkında yurtdışı için de önemli bir kaynak olarak konumlanıyor” diye sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:980

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics