Dosya Bilişim Sektörünün İlk 500'ü 14 TEMMUZ 2014 / 08:27

Bölgesel bir oyuncu olmak temel hedef

Bilişim 500 araştırmasında hizmet sağlayıcı kategorisinde TTNET birinci oldu. 2013 yılını kendileri için başarılarla dolu bir yıl olarak tanımlayan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, Türkiye’nin genişbant internet pazarını rekorlarla büyüttüklerini söyledi. Son beş yılın en yüksek satış rakamı ve net abone kazanımıyla, daha fazla aboneyi yüksek hızlarla tanıştırdıklarını belirten Kaya, aynı dönemde fiber internet abone sayısını üçe katladıklarının altını çizdi. Kaya, 2014 yılı hedeflerini şöyle anlattı:
“Fiber interneti yayınlaştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mayıs sonunda genişbant internet giriş hızını “8 Mbps’ye kadardan” “16 Mbps’ye kadar” varan hızlara yükselttik. Yılbaşında, WiFi hizmetleri yaygınlaştırmak adına THY uçaklarının hem internet servis sağlayıcısı hem de marka ortağı olduk. THY’nin kablosuz internet altyapısına sahip uçaklarında “TTNET WiFi Fly” markasıyla WiFi internet hizmetini sunmaya başladık. Bulut teknolojileri de bu yılki odak noktalarımızdan biri oldu. Kurumsal müşterilerimize bulut teknolojisi üzerinden sunduğumuz yeni çözümlerimizi tanıttık.”
TTNET, genişbant pazarını büyütmeye destek olurken, yeni sayısal servisleri ve işbirliklerini sunuyor. Mayıs ayında hayata geçirilen “Dükkan Sizin” uygulamasıyla, sayısal oyun platformu Playstore’un kapıları yerli oyun yapımcılarına ve girişimcilere açıldı. “İnternet tabanlı tüm sayısal platformlarda çok daha güçlü bir şekilde var olmaya devam edeceğiz” diyen Kaya şöyle devam etti:
“Sayısal servislerimizden elde ettiğimiz gelirleri geçen yıl yüzde 50 oranında büyütmüştük. 2014’te bu servislerden elde ettiğimiz geliri yüzde 100 büyütmeyi hedefliyoruz. Sayısal servislerimizi Türkiye dışına taşıyıp, bölgesel bir oyuncu olmak istiyoruz. TTNET Müzik, Playstore ve TTNET Kitap servislerimizi Türkiye’nin dışına taşımaya hazırlanıyoruz.”
TTNet, Bilişim 500’ün “Hizmet Sağlayıcı” kategorisinde birincilik ödülünü üst üste ikinci kez aldı ve genel bilişim sıralamasında 5’inci sırada yer aldı. “İnterpromedya tarafından uzun yıllardır titizlikle gerçekleştirilen Bilişim 500 Araştırması, sektörümüz için yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da en önemli referans kaynaklarından biri” diyen Kaya’ya göre, araştırma, pazardaki dinamiklerin anlaşılması açısından çok önemli değerlendirmeler içeriyor.
ETİKETLER : Sayı:980

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics