Dosya Bilişim Sektörünün İlk 500'ü 14 TEMMUZ 2014 / 08:33

Gerçekleştirdiğimiz projelerle başarıyı yakalıyoruz

Bu yıl Kurulum Bakım Destek Hizmetleri kategorisinde ilk sırayı Atos aldı. Atos Türkiye Pazarlama ve Satış Destek Yöneticisi Yasemin Köroğlu Bilişim 500 ve elde ettikleri başarı ile ilgili olarak şunları söyledi: “Atos, savunma projelerinden, büyük çaplı altyapı kurulum projelerine, mobil projelerden BT dışkaynaklı destek projelerine kadar çok farklı alanlarda başlıca finans, telekom, enerji, kamu ve üretim sektörlerine çözüm ve hizmetlerini sunuyor. Atos olarak hem mevcut sözleşmelerin yüksek müşteri memnuniyeti ile sürekli olarak yenilenmesi hem de her sene kazandığımız ve gerçekleştirdiğimiz yeni projeler sayesinde bu başarıyı yakaladık.”
2014’ün en önemli gündem maddelerinin bulut bilişim, büyük veri, akıllı mobil uygulamalar ve kurumsal ağ uygulamaları olduğunu aktaran Köroğlu, “Sektörel bazda ise 2014’te öne çıkacak sektörlerin başında enerji sektörünün geldiğini düşünüyoruz. BT hizmet pazarında finans ve telekom önemli mesafeler kat etti; bu yıl enerji pazarındaki özelleştirmeler ve yeşil, çevreci uygulamaların gündeme damgasını vurmasıyla daha fazla enerji şirketinin bilişim teknolojilerine yatırım yapacağını bekliyoruz. Atos Türkiye olarak, çağrı merkezi pazarının genel büyüme eğiliminin önünde bir büyüme gerçekleştiriyoruz; 2014 hedeflerimiz de bu yönde ilerliyor” dedi.
Bilişim 500 araştırmasının sektörün tüm resmini görmek açısından çok değerli bir araştırma olduğunu ifade eden Köroğlu sözlerine şöyle devam etti: “BT ve telekom şirketlerinin ödül kategorizasyonunda ayrılmasının olumlu bir değişim olduğunu düşünüyoruz. Karşılaştırmaların sağlıklı yapılabilmesi için BT ve Telekom sıralamasının ayrı ayrı yayınlanması ve şirketlerin alt kategorilerde (yazılım, sistem bütünleştirme, donanım satışı vb.) ilgili kategorideki büyüklüğe göre sıralanmasının faydalı olacağını düşünüyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:980

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics