Dosya Bilişim Sektörünün İlk 500'ü 14 TEMMUZ 2014 / 08:24

Hedef ABD ve Güney Asya

Bilişim 500’ün özel bölümleri arasında yer alan Donanım İhracatı kategorisinde ilk sırada yer alan Airties, istikrarlı büyümesini sürdürdü. 2004 yılında kurularak hızla büyümesini sürdüren Airties’ın CEO’su Bülent Çelebi, değerlendirmeye katıldıkları yıl ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:
“2013 senesini, 2011 ve 2012 senelerinde kazanılan yeni müşteri portföyü ve bu portföyün talepleri doğrultusunda yaptığımız başarılı üretim ve zamanında teslimat ile tamamladık. Sky Italya, Sky UK, Orange Spain ve Swisscom gibi Avrupa’nın önde gelen operatör şirketleriyle birlikte yer aldığımız projelerde tam kapasite üretime geçme kararlarının etkisiyle de ciromuz 2012’den 2013 yılına yüzde 70 oranında büyüdü.”
Yıl içerisinde International Broadcasting Convention (IBC)’de “Ev içi Ağ” ve IPTV World Forum’da “En İyi Tükeci Tv Cihaz” ödüllerini kazandıklarını hatırlatan Çelebi, yeni ürünlerle yatırımlarını sürdürdüklerini ifade etti. Çelebi’nin verdiği bilgilere göre Airties bu yıl, gelecek nesil 11ac teknolojisi, yeni nesil video sıkıştırma teknolojisine sahip set-top-box ürünleri (HEVC/4K) ve yeni nesil kablousuz Mesh Teknolojisi gibi teknoloji ve ürünlerini piyasaya sürdü. İçinde bulunduğumuz yılda halihazırda çalıştıkları müşterilerinin iş alanlarını genişletmeyi hedeflediklerini vurgulayan Çelebi, ABD ve Güney Asya başta olmak üzere farklı coğrafyalarda da aktif olarak rol almak istediklerinin altını çizdi. Bilişim 500 Araştırması’nın Türkiye bilişim sektörü için referans niteliğinde olduğuna değinen Çelebi, “Türkiye BT pazarında bu ölçümlemenin yapılması ve bu rakamlara ulaşmış BT şirketlerini görmek çok güzel” diyerek sözlerini tamamladı.
ETİKETLER : Sayı:980
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN