Dosya Bilişim Sektörünün İlk 500'ü 14 TEMMUZ 2014 / 08:37

Hedefte dünya pazarları var

Bilişim 500 araştırmasında 2013 yılı verileri ışığında en fazla büyüyen bilişim şirketi Verisis oldu. Verisis Genel Müdürü Aydın Kolat, 25 yıllık bir şirket olduklarını, son 10 yıla kadar yazılım alanında çeşitli yazılımlar geliştirdiklerini söyledi. Son 10 yılda ise savunma sanayi gibi kamuya seslenen niş alanlara yönelen Verisis, son 3-4 yılda önceliğini bu niş çözümleri yurtdışına açma hedefiyle ilerledi. Geçen 10 yıl içinde büyük bir emek ve zaman sarfedilerek geliştirilen bu ürünleri yurtdışına açarak, yazılım ihracatı adına önemli bir hamle yaptıklarını vurguladı.
Kısa zamanda değil, 10 yılda geliştirilen, önemli yatırımların yapıldığı yazılımların yurtdışına satışı Kolat’a göre önemli bir yatırım geçmişi ve know-how birikimi anlamına geliyor. Bilişim 500 araştırması konusunda da yorumlarını paylaşan Kolat’a göre, böyle bir araştırma Türkiye bilişim sektörü için bir gereklilik. Bu çalışmaya katılmayan bazı firmaların da katılımının sağlanması gerektiği üzerinde duran Kolat, şu yorumu yaptı:
“Çünkü envanter bilgimiz yok ve Avrupa Birliği (AB) açısından da bu bir eksiklik. Ama en azından İnterpromedya bu eksikliğin bir parçasını tamamlamaya çalışıyor,”
ETİKETLER : Sayı:980

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN