Dosya Bilişim Sektörünün İlk 500'ü 14 TEMMUZ 2014 / 08:29

Kâğıtsız ofis heyecanı korunuyor

Bilişim 500’de “Doküman/Arşiv Yönetim Yazılımı” kategorisinde ilk sırada yer alan Kod-A, yazılım alanındaki başarısını 2013 yılında ilan etti. O yıl ile ilgili değerlendirmede bulunan Kod-A İcra Kurulu Başkanı Ersin Taşkın, “2013 yılı yasal kâğıtsız ofis kavramı için en hızlı yıllardan biri oldu. Dolayısıyla geçen yıl hem bizim hem de sektör için oldukça başarılı geçti. Biz de pazardaki liderliğimizi sağlamlaştırdık. Bunu Bilişim 500’de de görüyoruz” dedi.
Bu yılın sonundaki beklentilerinden söz eden Taşkın, kamu sektöründeki duraklamadan bahsetti. “Ülkemizin geçen yılsonundan itibaren yaşadığı malum süreçler, seçimlerle birleşince büyük projeler açısından kamu sektöründe bir duraklamaya neden oldu. Bizim sektörümüzde özel sektör hareketliliğini sürdürüyor” diyen Taşkın’ın verdiği bilgilere göre,
• Elektronik belge yönetimi,
• e-imza,
• Kayıtlı elektronik posta,
• Sayısal arşiv gibi konular halen popülerliğini koruyor.
Kamu ve özel sektörde yasal kâğıtsız ofis heyecanının üst düzeyde olduğuna değinen Taşkın, önümüzdeki dönemden oldukça umutlu olduklarını dile getirdi. Bilişim 500 ile ilgili görüşlerini paylaşan Taşkın, sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Ölçmeden bilemezsiniz. Bilmeden, doğru karar veremezsiniz. Dolayısıyla, ölçülemeyen bir sektör bilimsel stratejilerle yönetilemez, büyütülemez. Türkiye bilişim sektörünün tek pazar araştırması olan Bilişim 500’e paha biçemiyorum. Tüm sektör oyuncularının Bilişim 500’e sahip çıkması ve destek vermesi gerek. Burada ticari kaygılar ikinci planda kalmalı.”
ETİKETLER : Sayı:980

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics