Dosya Bilişim Sektörünün İlk 500'ü 14 TEMMUZ 2014 / 08:37

SAP Türkiye çift haneli büyüdü

Bilişim 500 2013’te ERP yazılımı kategorisinde birinci sırada boy gösteren SAP, uzun süredir devam eden başarılarına bir yenisini daha ekledi. Şirketin 2013 yılını değerlendiren SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, “SAP Türkiye olarak 2013 yılını, çift haneli büyümeyi sürdürdüğümüz, yeni müşteriler kazandığımız ve ekibimizi büyüttüğümüz başarılı bir yıl olarak geçirdik. Çözümlerimizi Türkiye’de daha fazla şirkete ulaştırmanın gururunu yaşadık. Bilişim sektöründeki faaliyetlerimizi küresel yol haritamıza paralel olarak, farklı endüstrilerdeki kurumlara uzmanlık sunma önceliğiyle yürüttük. Türkiye’nin e-dönüşüm projesine destek vererek, e-devlet uygulamaları kapsamında kamu kurumlarına sunduğumuz hizmetleri artırmayı hedefledik” şeklinde konuştu.
Önümüzdeki yılki planlarından söz eden Keskin, küresel olarak 2014 yılında IFRS olmayan küresel bulut üyeliği ve destek gelirlerini 950 milyon ila 1 milyar avroya çıkarmak istediklerini bildirdi. Keskin’in verdiği bilgilere göre, SAP 2015 yılında bulut çözümleriyle dünya genelinde 1 milyar kişiye ulaşmayı hedefliyor. Son olarak Bilişim 500 hakkında görüşlerini paylaşan Keskin, şu şekilde sözlerini tamamladı:
“Bilişimin Türkiye ekonomisi için yarattığı değeri vurgulaması bakımından Bilişim 500 araştırmasının bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bilişim endüstrisine değer katan Bilişim 500 araştırmasını hayata geçiren İnterpro’yu tebrik ediyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:980

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics