Dosya Bilişim Sektörünün İlk 500'ü 14 TEMMUZ 2014 / 08:26

Sektördeki rekabet farklı noktalara taşınacak

2013’ün verilerinden derlenen Bilişim 500’de Barındırma Yönetim Hizmeti kategorisinin ilk sırasında KoçSistem yer aldı. Değerlendirilen yıl ile ilgili görüşlerini paylaşan KoçSistem Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Can Barış Öztok, hem küresel ekonomide yaşanan sıkıntılar hem de ülke içerisindeki sorunlar nedeniyle sektör açısından zorlu bir yılı geride bıraktıklarını ifade etti.
“KoçSistem açısından baktığımızda, 2013’te pazar koşulları ve yoğun rekabete rağmen önemli işlere imza attık. Bulut bilişim, mobil teknolojiler, danışmanlık, yönetilen hizmetler gibi teknoloji ve iş dünyasını şekillendiren alanlara odaklanma stratejimizi sürdürerek pazardaki liderliğimizi kuvvetlendirdik, yerel ve küresel arenada pek çok yeni projeye imza attık, sektörün önde gelen üreticileri ile iş ortaklıklarımızı güçlendirdik” diyerek sözlerini sürdüren Öztok, rakamlarla KoçSistem’in alanındaki liderliğini aktardı:
“Türkiye BT Hizmetleri pazarında yüzde 9,4 ve Türkiye bulut pazarında yüzde 18,7 pazar payı ile liderliğimizi sürdürerek, çeşitli alanlarda aldığımız ödüllerle başarı hikayelerimize yenilerini ekleyerek taçlandırdık.”
İçinde bulunduğumuz yıl ile ilgili yorumlarını paylaşan Öztok, hizmet pazarının geçen yıldan daha fazla büyüyeceğini tahmin ettiklerini vurguladı. Pazardaki pek çok şirketin kendi ana iş kollarının yanında bu işlerini destekleyecek farklı alanlara yatırım yapma eğilimi içinde olduğunu belirten Öztok, “Bunun da yakın gelecekte, sektördeki rekabeti çok daha farklı noktalara taşıyacağını düşünüyoruz” dedi.
Öztok’a göre, Bilişim 500 Araştırması, sahiplendiği misyona KoçSistem’i de ortak ederek sektörün bir yıllık gelişimini bütünsel bir yaklaşımla ortaya koyması açısından çok değerli. Öztok sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Bilişim 500’ü, uzun yıllardır yoğun mesailer harcayarak, ülkemiz, sektörümüz ve biz sektör oyuncuları adına katma değeri yüksek kaliteli bir platforma dönüştüren İnterpromedya’ya teşekkür ederiz.”
ETİKETLER : Sayı:980

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics