Dosya Bilişim Zirvesi 2016'nın Ardından Özel Dosya 03 ARALIK 2016 / 10:25

Dijitalleşmiş fabrikalar ve müşteri beklentileri

ERP Komitesi tarafından Bilişim Zirvesi kapsamında biz dizi etkinlik düzenlendi. Etkinliğin birinci günü gerçekleştirilen Kurumsal Dönüşüm Temalı Salonda, kurumların Endüstri 4.0 akımıyla ile birlikte dijitalleşmenin gittikçe arttığı bir dünyada mevcut iş yapma modellerinin değişimine ayak uydurabilmeleri için dijital dönüşüm ve unsurları konuşuldu.
ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koodinatörü M. Göker Sarp’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda, Şenol Balo, “Herkes bir gün yazılımcı olacak!” konseptli bir konuşma gerçekleştirdi.  Projesis Genel Müdürü Hasan Kemahlı’nın “Endüstri 4.0 Kapsamında Üretim İyileştirme ve MES”, Isısan Bilgi İşlem Müdürü Ömer Çolakoğlu’nun PLM ile 3DCAD ve ERP Entegrasyonu başlıklı ERP başarı hikayesi konuşması, FIT Solution Genel Müdürü Koray Bahar Gültekin’in “e-Dönüşümün yeni oyuncuları, e-İrsaliye ve İhracat Faturası” konuşması izledi. e-Logo Genel Müdürü Cahit Güvensoy ve Destek Ekip Lideri Ergin Hepşen’in birlikte yer aldığı “e-Mutabakat ile süreçlerde hızlanma” konseptli konuşmaları ve Neta İşletme Müdürü Murat Erarslan’ın “Dijital İz” başlıklı ERP Başarı hikayeleri konuşmaları gerçekleştirdiler.
ERP Komitesi ile Kurumsal Dönüşüm Temalı Salonu’ndaki program, Türkiye’de Verimlilik ve Şeffaflık Düzeyi ile Türkiye’de ERP ve MES Kullanımının konuşulduğu Üretim Sistemleri Danışmanı Kenan Berkdemir’in moderatörlüğünü yaptığı, Isısan Bilgi İşlem Müdürü Ömer Çolakoğlu’nun, Projesis Genel Müdürü Hasan Kemahlı ve Step Teknoloji İş Geliştirme Yöneticisi Elektrik Mühendisi Hakan Erol‘un konuşmacı olarak yer aldığı “Endüstri 4.0’a Hazır mıyız?” paneli ile tamamlandı.
Gelecekte, dijitalleşmiş fabrikalar, müşterilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını tahmin ederek veya öğrenerek neyi nasıl üreteceklerine kendileri karar verecekler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN