Dosya Bilişim Zirvesi 2016'nın Ardından Özel Dosya 01 OCAK 2017 / 12:14

ERP yapınızı sürekli geliştirin

'ERP Çözüm Süreçleri' başlığındaki sunumlar 23 Kasım'da sektör temsilcilerini en güncel içerikle buluşturdu. Açılış konuşmasını yapan Boğaziçi Üniversitesi YBS Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslı Sencer, 'Dijitalleşme Sürecinde ERP' sunumunda şu bilgileri paylaştı:
"Küresel bir yarışa bilgi ve iletişim teknolojilerini en doğru kullananlar tedarik zinciri yönetiminde ERP yapısını da Endüstri 4.0'a uygun hale getirebilir. Bu yenilenmiş süreç yönetimi de sonuçta rekabet avantajı demek. Endüstri 4.0 sistemi tasarım prensiplerine baktığımızda IoE ile entegrasyon, bilgi şeffaflığı, teknik danışmanlık ve dağıtılmış karar verme kendini gösteriyor."
 
Potansiyelinizi yönetmeyi bilin
CPM Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut ise 'Kurumsal Kaynak Planlamanın Önemi ve Milli Yazılımın Avantajları' başlıklı sunumu ile ERP'nin birçok başlıkta sağladığı avantajlara işaret ederek "Potansiyelini yönet" çağrısında bulundu. Bu yönetimsel yetkinlikte zaman ve kaynak yönetiminin, raporlamanın, sürdürülebilir büyümenin ve nihayetinde işletmede huzurun elde edilebileceğine işaret eden Recep Palamut, açık kaynak kodlu yazılımların ve esnek çözümlerin bu başlıkta sağladığı faydaları CPM Yazılım çözümleri örneği ile katılımcılarla paylaştı.
Bu başlıktaki son etkinlik, farklı sektörlerden yetkili isimlerin katılımı ile gerçekleştirilen 'Yeni Nesil ERP: Dijital, Akıllı, Müşteri Odaklı' paneli oldu. Peppers & Rogers Group Dijital CRM & Analitik Lideri Yavuz Tunç'un yönettiği panelin katılımcıları ise Hakan Çanta İç Denetim Müdürü Bünyamin Büyük, Sinpaş GYO Bilgi Teknolojileri Müdürü Hakan Cem Topal ve PepsiCo Türkiye Veri Yönetim Organizasyon Müdürü Mete Han Topgül oldu. Katılımcılar, sektörlerinde ERP’nin değişen ve gelişen başlıklarını ele alırken, bu değişim paralelinde yapılan doğru geliştirmelerin sağladığı kurumsal faydaları örnekledi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics