Dosya Bilişim Zirvesi 2016'nın Ardından Özel Dosya 01 OCAK 2017 / 12:11

Farklı nesiller için farklı yöntemler esas

Bilişim Zirvesi kapsamında düzenlenen 'Entegre Dijital Pazarlamanın Dinamik Yapısı' başlıklı oturumlar 23 Kasım'da katılımcıları buluşturdu. İlk sunumu yapan STE Danışmanlık Yönetim Danışmanı ve Profesyonel Koç Ömür İlbaş, 'Bu Çocuklar Dünyayı Kurtaracak!' başlığında Connected (Bağlantılı), Community (Toplum), Creative (Yaratıcı) ve Curator (Paylaşımcı) yeni nesilden genç örnekleri katılımcılarla paylaştı.
'360C Dijital Pazarlama Stratejisi Oluşturmak için Y ve Z Kuşağını Tanımak' panelinin yöneticisi ise Boğaziçi Üniversitesi YBS Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hande Kımıloğlu oldu. Panelistler de Z kuşağını temsilen Kadıköy Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi ve Bilişim Elçisi Ali Ozan Demir, Y kuşağını temsilen mühendis ve 'Sosyal Ağlar Tarihi Kitabı' yazarı Buğra Ayan, Fütüristler Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Murat Şahin ve Medyasoft Dijital Çözümler Direktörü Mehmet Taha Doğruyol oldu. Farklı nesiller ve pazarlama adına farklı sektörlerde bu nesilleri kazanmak için yapılabileceklerin ele alındığı panelde, kişiye özel hamlelerin önemine dikkat çekildi.
 
Değişim hız kesmiyor
Forrester Research e-ticaret ve Dijital Strateji Direktörü Ömür Topaç ise 'Dijital Pazarlamada Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyimi Oluşturma' başlıklı sunumu ile dijital olarak hiç olmadığı kadar güç sahibi olan tüketicilerin, sektörel rekabette de yeni bir dönemi beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Ömür Topaç, şirketlerin odaklanması gereken beş temeli şöyle tanımladı: Müşteri deneyimi temelini oluşturun, dijital çalışmalarınızı artırın, müşteriye ihtiyaç anında hızla hizmet verebilmek için mobil dünyayı benimseyin, iş odaklı geri dönüşleri aksiyona çevirin ve son olarak, müşteri güveni için üst seviyede güvenlik kontrollerini konumlandırın.
Hürriyet Gazetecilik Dijital Deneyim ve Reklam Çözümleri Grup Koordinatörü Emre Faks'ın yönetiminde gerçekleştirilen 'İletişimi Anlamlı Şekilde Dönüştürmek' söyleşisine Genart Medya CEO'su Burak Yılmaz ve Maxus Türkiye CEO'su Neslihan Olcay katıldı. İletişimde farklı kanallar ve farklı beklentilerin yarattığı değişime dikkat çeken Yılmaz ve Olcay'a göre, tüm sektörler iletişimi çağın ve beklentilerin gereklerine göre dönüştürmesi gerektiğini bilmeli.
 
Pazarlamada yaratıcılık rehberiniz olsun
VitrinGez.com'un Kurucu Ortağı Natali Yeşilbahar, 'E-Ticareti Geleceğe Taşıyacak 10 Altın Adım' sunumuyla şu detayları paylaştı:
"Dijitalleşme, alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirdi. Zamana ayak uydururken, geleceğinizi de kurgulayın.  Kararlı, yenilikçi ve akılda kalıcı olun. Tüketici profilinizi iyi tanıyın. Teknolojinin gücüne inanın, sunduğu yol haritası için pusulasız kalmayın. İçerik hala kral ve kullanıcılarınızın yarattığı içerikle zenginleşin. Sosyal medyanın gücüne inanın, iletişime her an ve her mecrada açık olun.  Mobil uygulama geliştirin. Pazarlama inovasyonları ise yol haritanız olsun. Sisteminizi dikkatli inşa edin ve dış saldırılara karşı test ettirin."
Mr.Lama kurucu ortağı Fırat Ertem, bu başlıkta son panelin, 'Mobil Pazarlamada Yeni Teknolojiler'in moderatörü oldu. Demirören Medya Grubu Reklam Grup Başkanı Ahmet Kurşunlu ve MEC Ortağı Eda Önsel'in panelist olarak katıdığı buluşmada, mobil pazarlama ile tüm sektörlerde etkisini gösteren yenilikler, bu konuda atılmsı gereken adımlar ve getireceği faydalar ele alındı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics