Dosya Bilişim Zirvesi 2016 Özel Dosyası 20 KASIM 2016 / 11:52

Dijital dönüşüm her yerde, dijital dönüşüm hayatımızda, işimizde, Zirve’de…

Bilişim Zirvesi İçerik Yöneticisi Talar Süslü
 

Dijitalleşmenin en önemli yansıması endüstrilerin dönüşümünü tetiklemesi ve yakınsaması noktasında olacak. Gelişmiş ülkelerin ve küresel şirketlerin gündemindeki Endüstri 4.0 aynı zamanda endüstriyel internet olarak da tanımlanıyor.
 
Endüstri 4.0 Stratejileri, Kapsama Alanları ve Standartlarları neler, dünyadan ülkemize uzanan bu çizgide yoğun bir paylaşım var etkinliğimizde… Sanayinin Dijitalleşmesi, Dijital Sanayi 4.0 ve 2023 Yolculuğu, Global ‘den dijitalleşme sürecini ve Almanya Endüstri 4.0 sürecini konuşuyorken, peki Türkiye Endüstri 4.0’a Hazır mı? Endüstri 4.0 ile Nasıl Çıkış Yakalayabiliriz? konularını çok etraflı ele alıyoruz.
Bu dijital dönüşüm sürecinde Liderler neler nasıl hazırlanıyor? ‘’C’’ Level’da tepeden bakış, planlama ve bu dijital ekosistemin bir parçası olma yolunda Dijital dönüşümden kaçış yok. Neden?, Rekabet, maliyet, karlılık, müşteri parametreleri iş hayatımızın temelinde ve etkileri neler,  Dijital ekosistem nedir?, Ekosistemde kimler var? Ve adaptasyonları nasıl bir akışta seyrediyor.  Peki, ulaşılmak istenen hedefler neler? Dijital düşünme metodolojisini , Dijital dünyada yeni mesleklere; Y ve Z kuşağının istihdamına kadar uzatıyoruz. Tepe yöneticiler bu arenada derin bir bakış ile bu süreçteki dijital vizyon ve dönüşüm özelinde bizlerle olacaklar. 
 
Dijital dönüşümde dijital düşünme:  Model değişiyor;
Teknolojiye baktığımızda, teknoloji ve dijital dönüşüm yolunda toplumun evrilme sürecine de dikkate çekiyoruz. Sektörlere göz kırpıyor, hangi sektörlerde bu evrimi nasıl karşılıyoruz? Dijital Yaşama kadar uzanan bir yolculuk bu. Güvenlik ise, bu salmalı oluşturan teknolojinin kalbindeki önemli nokta. Mobil yaşıyoruz. Ve daha pek çok konu halkalar şeklinde bu uzun zincirin birer parçası. 4.0 ve IoT her konunun lideri olarak önümüzde bekliyor.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics