Dosya Bilişim Zirvesi 2016 Özel Dosyası 20 KASIM 2016 / 12:43

E-dönüşüm etkisi

FIT Solutions CEO'su Koray Gültekin Bahar , 
Teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlemesi, artık hayatımızın her anına dokunan bir kavram haline gelişi bizleri son derece heyecanlandırıyor. Bilişim sektörüne yön veren kurumlar arasında yer alma misyonumuz doğrultusunda, ürünlerimizi Ar-Ge ve inovasyon odaklı biçimde geliştiriyoruz.
Bizim alanımız olan e-Dönüşüm, şirketlerin yeni teknolojik uygulamaları kendine entegre ettiğinde, ne kadar büyük bir yol alabileceklerinin en güzel örneklerinden. Muhasebe ve finans süreçlerinin dijitalleşmesi kayıt dışı ekonominin azaltılmasına çok önemli rol üstleniyor. Şirketlerde verimlilik artışı sağlıyor, kırtasiye ile işgücü masraflarından ve zamandan tasarruf edilmesini mümkün kılıyor.
e-Dönüşüm alanındaki en güncel gelişmeleri paylaşacağız. Yeni yıl arifesindeki gündem maddelerimiz ise, e-İrsaliye ve İhracat Faturası.
Bir süredir beklenen e-İrsaliye çözümü 1 Ocak 2017 itibarıyla hayata geçiriliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından herhangi bir zorunluluk esası aranmamasına rağmen uygulama, sunduğu kolaylık ve tasarruf avantajı sayesinde şimdiden pek çok şirketin ilgisini çekmiş durumda. Çünkü kağıt çıktılar, arşivleme, saha kontrolleri ve benzeri maliyetlerin dijital ortama taşınması ile işletmelere büyük oranda tasarruf ettirecek.
İhracat faturaları da yine ihracat işlemlerindeki faturalama süreçlerini dijitale taşımak isteyenlere hitap edecek. Sunumumuzda da bu sisteme geçebilmek için gerekli entegrasyon sistemlerinin ne olduğu, mükelleflerin karşılaşabilecekleri özellikli durumlar ve e-Fatura ile bir arada kullanımı gibi önemli başlıklara değineceğiz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics