Dosya Bilişim Zirvesi 2016 Özel Dosyası 20 KASIM 2016 / 12:45

Kurumsal Kaynak Planlaması uygulamalarında değişiklikler olacak

Sinpaş GYO, Bilgi Teknolojileri Müdürü Hakan Cem Topal 
 
Eğer işletmeniz bir vakıf şirketiniz değilse ,ilk amacı kar etmek olmalıdır. İşletmelerde karlılığı arttırmak için ya satışları arttırmak ve/veya maliyetleri düşürmek esastır. Rekabetin yoğun olarak yaşandığı günümüz koşullarında, işletmeler hedeflerine ulaşmak için, finansal ve operasyonel alanlardaki performanslarını ölçüp buna göre stratejiler belirlemelidir.
Kurumsal performans yönetim sistemleri, artık sadece bilgilerin tutulduğu bir yer olmaktan çıkmıştır. Kuruluşların stratejik hedeflerinin tanımlanıp performanslarındaki sapmaların ölçüldüğü sistemlere dönüşmüştür.
Bugüne kadar işletmeler içindeki tüm departmanların aynı dili konuşması ve ortak hareket edebilmeleri için Kurumsal Kaynak Planlaması uygulamaları kullandılar.   Endüstri 4.0‘ın gelmesi ile önümüzdeki dönemlerde Kurumsal Kaynak Planlaması uygulamalarında değişiklikler olacak. Özellikle otomasyon sistemleri ile Kurumsal Kaynak Planlaması uygulamaları ile daha çok konuşacak.
Bilişim Zirvesindeki sunumumda da özellikle yeni nesil ERP yaklaşımları ile nasıl daha çok müşteri odaklı ERP sistemleri oluşturabileceğimiz konusunu hakkındaki yorumlarımı paylaşacağım.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN