e-toplum Bilişime Doğru 15 AĞUSTOS 2010 / 18:00

Bilişim Zirvesi’10 küresel bakış açıları sunacak

Bilişim Zirvesi’10 bu yıl, “Oyun Yeniden Başlıyor” temasıyla 4 Ekim’de gerçekleşecek olan Ana Tema Konferansı’nda küresel düşünürleri ve kendi alanlarında uluslararası uzmanları ağırlayacak. Dünyayı nasıl bir geleceğin beklediğini ortaya koyacak Ana Tema Konferansı’nda konuşmacılar farklı alanlarda kendi pencerelerinden yaşanacak değişimleri gündeme taşıyacak. Bu çerçevede dünyanın en etkili küresel düşünürlerinden Wired Dergisi’nin kurucularından ve editörü Kevin Kelly, “Yönetim alanında dünyanın en büyük düşünürlerden biri” seçilen Charles Leadbeater, Birleşmiş Milletler Bilgi ve İletişim Teknolojileri Gelişimi Küresel Birlik Birimi BT Danışmanı Dennis Anderson, Kaspersky Lab Kurucu Ortağı ve CEO’su Eugene Kaspersky ve TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü, AB ve BUSINESSEUROPE TÜSİAD temsilcisi, siyaset bilimci,
yazar Bahadır Kaleağası Bilişim Zirvesi’10 Ana Tema Konferansı’nın konuşmacıları arasında yer alacak.

bahadir_kaleagasiKüresel siyasetin geleceği de Bilişim Zirvesi’10’da

Bilişim Zirvesi’10 Ana Tema Günü konuşmacılarından olan TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü, AB ve BUSINESSEUROPE TÜSİAD temsilcisi, yazar Bahadır Kaleağası, etkin bir siyaset bilimci. Brüksel Üniversitesi’nin Avrupa Etütleri Enstitüsü’nde ve Uluslararası Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde uzman araştırmacı ve öğretim üyeliği görevlerinde bulunan ve Avrupa özel sektörünün temsil kuruluşu BUSINESSEUROPE nezdinde TÜSİAD ve TİSK daimi delegeliği görevini üstlenen Kaleağası, 2008 yılından beri de TÜSİAD’ın Brüksel, Berlin, Paris, Washington DC ve Pekin bürolarını ve dış etkinliklerini kapsayan Uluslararası Koordinatör olarak görev yapıyor. Kaleağası, dünya siyasetinin nabzını tutarak gelecekte dünyanın nasıl şekilleneceği konusunda siyaset ve iş dünyasına kritik mesajlar veriyor. Bilişim Zirvesi’10’da katılımcılara yeni mesajlar verecek olan Kaleağası, Ortadoğu ve Uzakdoğu gerçeği ve AB’nin sayısal ajandası konularında küresel dönüşüm başlıklı bir konuşma yapacak.

kasperskyGünümüzün güvenli yaşam formülü Bilişim Zirvesi’10’da

Bilişim Zirvesi’10 Ana Tema Günü konuşmacılarından biri de güvenli yaşam başlığıyla katılımcılara mesajlar verecek olan Kaspersky Lab Kurucu Ortağı ve CEO’su olan Eugene Kaspersky. Kaspersky, bilgisayarla geçirdiği yoğun çalışma saatlerinde uğradığı virüs saldırılarına karşı antivirüs programı geliştirerek kendi güvenlik şirketini kurmaya uzanan ilham verici bir hikayenin kahramanı. 1987 yılında Şifreleme, Telekomünikasyon ve Bilgisayar Bilimi Fakültesi’nden mezun olan Kaspersky’nin Cascade virüsünün dezenfeksiyonu için geliştirdiği program, daha sonra Kaspersky Anti-Virus’ün ünlü antivirüs veritabanının da temelini oluşturdu. 1991 yılında Eugene KAMI Bilgi Teknolojileri Merkezi’nde çalışmaya başlayan Kaspersky, burada bir grup iş arkadaşıyla birlikte AVP antivirüs projesini geliştirdi. 1997 yılında ise Kaspersky ve iş arkadaşları bağımsız bir şirket kurma kararıyla Kaspersky Lab’ın kurucuları oldular. O tarihten itibaren şirketin antivirüs araştırmalarının başkanlığını yürüten Kaspersky 2007 yılında Kaspersky Lab’ın CEO’su oldu.

Farklı tema günleri farklı alanların dinamiklerini yansıtacak

Bu yıl 4-5 Ekim 2010’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda başlayıp 6-9 Ekim 2010’da Tüyap Beylikdüzü Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam edecek olan Bilişim Zirvesi’10  Ana Tema Günü ve e-Sağlık/Tele Sağlık, Telekom, Savunmada Bilişim ve Finans Konferansları’na ev sahipliği yapacak.

e_saglike-Sağlık-TeleSağlık Konferansı birey merkezli sağlık uygulamalarını gündeme taşıyacak

Bu yıl Bilişim Zirvesi, geçen yıllarda oldu gibi tema günleri ve konferanslarına ev sahipliği yapacak. Bu tema günlerinden biri de 5 Ekim’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan e-sağlık/Tele Sağlık Konferansı olacak. Sağlık Bakanlığı, Tıp Bilişimi Derneği ve Sağlık Bilişim Yöneticileri Açılım Platformu’nun destekleriyle düzenlenecek konferansta değişen hasta beklentileriyle, bilişim teknolojilerinin e-sağlık hizmetlerindeki katkıları ele alınacak. Ülkemizdeki hastane bilgi yönetim sistemlerinin standardizasyonu, birlikte çalışabilirlik ilkeleriyle elektronik hasta kaydı, sağlık bilişimiyle hizmet kalitesinin yükseltilmesinin gündeme geleceğe konferansta sağlık kurumlarında başarı hikayeleri yaratacak yeni teknolojiler ve uygulama süreçleri de katılımcılara aktarılacak. Hasta merkezli sağlık kavramı,  uzaktan erişim, evde bakım, hasta yönetimi mobil sağlık uygulamaları gibi konulara da değinilecek olan konferansta projeler, örnekler, yasal düzenlemeler ve hedefler tartışılacak.
ETİKETLER : Sayı:784

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics