e-toplum Bilişime Doğru 30 MAYIS 2014 / 14:26

Dijital medyada kelebek etkisi

Medya planlamacıları, yöneticileri ve markaları Türkiye’de bir ilk olan MediaSummit'le bir araya geldi. CVK Park Bosphorus Otel’de düzenlenen Media Summit 2014 29 Mayıs’ta 47 konuşmacının katıldığı, 28 oturum gerçekleştirildi. Basından televizyona tüm medya mecralarında dijital yönetimden, pazarlama etkinliğine, yatırımların geri dönüşüne kadar medya planlamanın önemli başlıkları iki gün boyunca ele alındı.

Poker Oyuncusu ve Medyacı Caspar Berry'nin kelebek etkisini ele alan sunumunda pokere verdiği referanslarla, sakındığımız korktuğumuz belirsizliğin, aslen yaşamdaki sürpriz ve heyecan faktörü olduğunu hatırlattı.

Teknoloji kullanımının medya planlamada da önemini artırdığının ifade edildiği etkinlikte internet içeriğinin yeni gelir modelleri üzerine etkisi değerlendirildi. Dijital medyanın değerinin ve yaygınlığının artmasının yanısıra basılı medyanın önemini uzun yıllar daha sürdüreceği ifade edildi.

Ciner Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ dijitalleşmenin medyaya yaptığı ve yapacağı etkileri medya ajansı CEO'larıyla tartıştı.Prof. Dr. Koen Pauwels kazanılmış, sahip olunan ve ödenmiş medyaların yönetimine ilişkin bir model önerirken, OMDve Mediacom pazarlama analitiği üzerine modellerini paylaştı.

"Future of"  seanslarında medya etkinlik ölçümü başlıklı oturumda AÇİAK'ın İzle Araştırması ile URYAD'ın Radyo Araştırması sunuldu. Media Summit 2014, Turkuvaz Dergi Grubu’ndan Levent Tayla ve Doğuş Yayın Grubu’ndan Seda Domaniç dergi mecrasının geleceği ve iyi uygulamaları tartışmalarıyla son buldu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics