e-toplum Bilişime Doğru 12 AĞUSTOS 2011 / 11:05

ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi’11'nde iki yeni etkinlik

ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi’11 bu yıl, ilk kez düzenlenecek iki etkinliğe ev sahipliği yapıyor: MOBİLSAD sponsorluğunda gerçekleşen Mobilişim Konferansı ve TBV desteğiyle gerçekleşen Kullanıcının Sesi Forumu.

3-5 EKİM 2011 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11 bu yıl konferans ve panellerin yanı sıra, ilk kez düzenlenecek iki etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Zirvenin son günü olan 5 Ekim’de gerçekleşecek iki etkinlik de, sektör açısından önem taşıyan konuları gündeme taşıyacak. MOBİLSAD desteğiyle gerçekleşen Mobilişim Konferansı, mobil dünyaya özel bir iletişim ve tartışma platformu sunarken,
TBV desteğiyle gerçekleşen Kullanıcının Sesi Forumu da, sektör için anlamlı mesajlar aktaracak.

zirve1Mobil iş her yönüyle Mobilişim Konferansı’nda tartışılacak

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11, bu yıl ev sahipliği yapacağı Mobilişim Konferansı ile iş dünyası için mobil teknolojileri ve yeni iş modellerini gündeme taşıyacak.
Bu yıl ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11, Mobilişim Konferansı ile mobilitenin iş alanlarına yansımalarını ve  mobil teknolojilerle değişen yeni iş modellerini gündeme taşıyacak. 5 Ekim’de MOBİLSAD (Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği) desteğiyle gerçekleştirilecek konferans, uzman konuklarla mobilitenin her yönüyle ele alındığı geniş bir platform sunacak. Açılış konuşmasını MOBİLSAD  Başkanı Prof.Dr. Kerem Alkin’in yapacağı  Konferans, sektörden uzmanların panelist olacağı üç panel ve altı sunuma da ev sahipliği yapacak. “Mobil teknolojiler sınırları nasıl kaldırdı?”, “İş dünyası mobil teknolojilerle nasıl büyüyebilir?” “Türkiye mobil teknolojilerle nasıl bölgesel üs olabilir?”, gibi sorulara yanıt aranacak konferansın panel başlıklarını da  “Kurumsal Mobil Çözümleri”, “Yazılımın Geleceği Mobil Uygulama”, “Mobil Dünyada Ar-Ge ve İnovasyon”  oluşturuyor. Konferansta ele alınacak başlıklar ise  gelecek nesil mobil hizmetler, 3G’den 4G’ye geçişte operatörler, mobil yazılım ve yurtdışına açılım, mobil finans-sağlık-satış-güvenlik-medya, mobil devlet.

zirve2Sektörlerin bilişim yatırımları rotası Kullanıcının Sesi Forumu’ndan yansıyacak

Kamudan eğitime, sağlık, perakende, otomotiv, tekstil, lojistik, ulaşım, enerji, hazır giyim ve mobilyaya kadar uzanan pek çok sektörün  iş ve bilişim yöneticilerinin buluşacağı forum, kullanıcılar ağzından beklentileri ortaya koyacak.

Bu yıl ICT Summit Eurasia -Bilişim Zirvesi’11’in ilk kez ev sahipliği yapacağı etkinliklerden biri de kamudan eğitime, sağlık, perakende, otomotiv, tekstil, lojistik, ulaşım, enerji, hazır giyim, mobilya vb. ye kadar  çeşitli sektörlerdeki iş ve bilişim yöneticilerini buluşturacak Kullanıcının Sesi Forumu olacak. 5 Ekim’de TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) desteğiyle gerçekleşecek Forum, bilişim teknolojilerinden, hizmet alınan şirketlerden ve sağlayıcılardan beklentileri birinci ağızdan aktarırken, pek çok sektörün teknoloji liderlerinin ağzından da  yeni yatırım başlıkları ve planlarını da ortaya koyacak. İş ve teknoloji yöneticilerinin en büyük sorunlarını da kendi pencerelerinden aktaracağı forum, sektör açısından önemli ipuçlarını da gündeme taşıyacak. Sağlık sektöründen Acıbadem Sağlık Hizmetleri Bilgi Sistemleri Grup Müdürü Mustafa Kemal Kaplan ve Memorial Hastaneleri Bilgi Sistemleri Koordinatörü Yasin Keleş’i teknoloji lideri olarak ağırlayacak olan forum, diğer sektörlerden de iş ve teknoloji yöneticilerinden önemli isimleri biraraya getirecek.

TBV Genel Sekreteri Behçet Envarlı: “Kullanıcının Sesi Forumu’nda önemli mesajlar verecek.”

Bu yıl tüm Avrasya bölgesinin bilgi, iletişim ve eğitim platformu haline gelmeyi hedefleyen ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ’11’de,  Türkiye Bilişim Vakfı olarak görev almaktan mutluluk duyduklarını belirten TBV Genel Sekreteri Behçet Envarlı, bu yıl zirvede nasıl yer alacakları konusunda da şu bilgileri verdi: “Zirvenin son gününde TBV olarak “Kullanıcının Sesi Forumu”na ev sahipliği yapacağız. Bu kapsamda kurumların iş ve bilişim yöneticiler ile  bilişim sektörü temsilcilerini  buluşturacağız. Çeşitli sektörlerdeki teknoloji liderlerinin, bilişim teknolojilerinden, sağlayıcılardan, işleticilerden ve kamu otoritesinden beklentilerini aktaracakları; başarı öykülerini ve aynı zamanda bizler için ders teşkil edecek hayal kırıklarını paylaşacakları, gelecek strateji ve yatırım planlarından söz edecekleri bir gün yaşayacağız.”

MOBİLSAD Başkanı Prof.Dr. Kerem Alkin: “Zirvede gerçekleşecek bilgi paylaşımı sektörümüze yeni ufuklar açacak.”

MOBİLSAD Başkanı Prof.Dr. Kerem Alkin’e göre  ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’11, Avrasya’nın bilişim dünyasının şirket ve yöneticilerini, teknoloji uzmanlarını İstanbul’da buluşturması nedeniyle Türkiye’yi uluslararası alanda  bilişim sektörünün odağına taşıması anlamında çok önemli. Sektörde son noktanın, işbirliği fırsatlarının ve yeni strateji planlarının uluslararası şirketlerce masaya yatırılacağı zirvede sektör için uluslararası alanda büyük bir sinerji  yaratılacağını belirten Alkin, şöyle konuştu: “Türkiye’nin Avrasya’da üstlendiği bölgesel ekonomi ve ticaret diplomasisi rolü açısından, bu zirve büyük önem arz etmekte. Türkiye, bilişim alanında  bölgesel işbirliğinin merkezi rolünü perçinleyecek uluslararası organizasyonları daha da güçlendirmeli. Biz, zirveyi destekleyen iş ortakları arasındayız ve MOBİLSAD olarak, zirveye Mobilişim Konferansı kapsamında düzenleyeceğimiz veya moderatörlüğünü yürüteceğimiz bir panel ile katkı sağlayacağız. Zirvede gerçekleşecek bilgi paylaşımı, karşılıklı görüş alışverişinin işbirliği fırsatları yaratacağı ve yeni ufuklar açacağı düşüncesindeyiz.”
ETİKETLER : Sayı:834