e-toplum Bilişime Doğru 18 EYLÜL 2011 / 17:03

İş ve Teknoloji Oturumları zirveden en yeni teknolojileri gündeme taşıyacak

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ‘11’in ev sahipliği yapacağı önemli etkinliklerden biri de sektörde güncel çözüm ve teknolojilerin uzmanların ağzından aktarıldığı İş ve Teknoloji Oturumları olacak.
ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ‘11 kapsamında gerçekleştirilecek İş ve Teknoloji Oturumları bu yıl da katılımcıların en son teknolojik gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacak ve rekabet gücünü artırarak iş projelerine imza atmalarına yol açacak.  4-5 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek oturumların başlıkları ise şöyle sıralanacak:
Yakınsama (Red Office) - Vodafone, Yeni Türk Ticaret Kanunu ve Bilişim Uygulamalarının Rolü - Ernst & Young, Bulut Bilişimde Standartlar ile Uyumlu Document Lifecycle Management (DLM - Doküman Yaşam Döngüsü) - Scalaris/Trios, Çağrı Merkezlerinde Dış Arama Uygulamaları ve Verimlilik - İSNET/Avaya, Yapısal Kablolama Çözümleri - FTTx - EFB Elektronik, M2M ile Bilişim Teknolojilerinde Yeni Boyutlar - Koçsistem,  Endüstriyel Mobilitede Son Gelişmeler ve İSKİ Başarısı - Intermec, Markalar İçin İnternet ve Sosyal Medya Takibi - Tick Tock Boom, Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat için Gençlik Derneği Toplantısı - Vodafone, Türk Bankacılık Sektöründe İş Zekâsı ve Performans Yönetimi Uygulamaları - Ereteam, KoçSistem Bulut Bilişim Servisleri ile kurumların BT’den Faydalanma Şeklini Dönüştürüyoruz- KoçSistem, Bütünleşik İletişim Gerçek mi? Yoksa Sanal Alemin Bir Parçası mı?  - Aastra, Yeni Nesil Genişbant Teknolojileri - Zyxel, Makineler Arası İletişim ile Geleceğe Hoşgeldiniz- Vodafone ,Web 3.0 “Herşey Çıplak”

ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan:
“Bilişim Zirvesi’nin bölgesel atılımı farklı coğrafyalardan profesyonelleri biraraya getirecek.”

İş ve Teknoloji Oturumları destekçilerinden olan ZyXel Türkiye’nin Genel Müdürü Vefa Tarhan’ın zirve ile ilgili değerlendirmesi şöyle: “Bilişim Zirvesi’ne bu yıl “ICT Summit Eurasia” atılımının eklenmesinden büyük heyecan duyuyoruz. Bu atılım küreselleşen dünyamızda yeni pazarlar keşfetmek, farklı coğrafyalardan profesyonellerle bir araya gelmek açısından önemli fırsatlar sunuyor. Farklı sektörlerin önde gelen isimlerini “bilişim” çatısı altında buluşturan zirve, yeni işbirlikleri için önemli fırsatlar sunuyor. Kullanıcıların ve pazarın ihtiyaçlarının belirlenmesi adına da büyük bir öneme sahip olan ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi ‘11’i ZyXEL olarak sabırsızlıkla bekliyoruz. Genişbant erişim seçenekleri ve genişbant erişim cihazları da bu ihtiyaca paralel olarak hızlı bir değişim sürecine girdi. 10 yıl önce sadece hayalden ibaret olan hızlar ve bağlantı seçenekleri bugün çok uygun maliyetlerle geniş kitleler tarafından kullanılabiliyor. ZyXEL olarak, ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi ‘11’de bir sunum yapacağız. Bu sunumda genişbant teknolojilerinin günümüze dek geçirdiği aşamaların yanı sıra geleceği ile de ilgili öngörülerimize yer vereceğiz.

Aastra Genel Müdürü Alp Özacar: “Telekomünikasyondaki değişim, bilişim zirvelerinden aktarıldı.”

İş ve  Teknoloji Oturumları destekçilerinden olan Aastra’nın Genel Müdürü Alp Özacar, zirve ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:  “Zirve, bu yıl onuncu etkinliğini gerçekleştirip onuncu yılını kutlayacak. Türkiye’de on yıldır telekomünikasyon alanında inanılmaz bir değişim gerçekleşti. TDM teknolojilerinden IP’ye geçmeye çalışırken diğer bir yandan sabitten mobile geçişin hızlı şekilde yaşandığı bir süreç oldu. Bazı şirketler buna ayak uydurdu bazıları kaybolup gitti. Zirve, bu değişimde ki en önemli oyuncuları bir araya getiren ve kurumlara, kullanıcılara ve tüm kamuoyuna sektörde neler olduğunu özet bir şekilde aktaran en etkin organizasyondu. Bu organizasyonun parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yıl katılımcılara kurumsal iletişim alanındaki gelişmeleri anlatacağız.

KoçSistem Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Can Barış Öztok:
“Zirve, yenilikçi stratejilerle sektöre değer katacak bir buluşma”

İş ve Teknoloji Oturumları destekçilerinden olan KoçSistem Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Can Barış Öztok, zirve ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:
“ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi’11’i uluslararası boyutta teknoloji ve iş gündemi yaratacak, yenilikçi stratejiler ile sektöre değer katacak bir buluşma olarak görüyoruz. Bilişim Zirvesi’nin farklı sektör ve alanlardaki kapsamlı programı ile, bilişim pazarında bilgi birikimi artırma, başarısı kanıtlanmış projeleri dinleme, yeni pazarlar ve işbirlikleri fırsatları yakalama ve farklı bakış açıları yaratma konusunda katma değer sağlayacağını düşünüyoruz. ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi’11’in Türkiye’de gerçekleştirilmesi ile birlikte; ülkemizdeki bilişim teknolojileri ürün ve hizmet sağlayıcıları, düzenleyicileri, temsilcileri, dünya teknoloji gündeminde söz sahibi olma fırsatı elde edecek. Zirve, uluslararası platformda sektördeki  gücümüzü gösterebilmemiz ve uluslararası platformdaki değerimizi artırabilmemiz açısından büyük bir fırsat olarak görülmelidir. Avrasya’nın en güçlü etkinliği olma vizyonunu sahiplenen zirvenin gerçekleştirilmesinde desteğimizden ötürü mutluyuz. Zirvede Bulut Bilişim ve M2M adlı oturumları gerçekleştireceğiz.”
ETİKETLER : Sayı:838