e-toplum Bilişime Doğru 15 OCAK 2014 / 09:04

KEP Anadolu'ya yayılıyor

TNB KEP bayi organizasyonunu kuruyor.Ankara Merkez ve İstanbul Ofisi bulunan TNB KEP, 2014 yılında Türkiye genelinde bayilik vermeye hazırlanıyor. Üç büyük şehir İstanbul, İzmir, Ankara dışında öncelikli illeri Adana, Antalya, Balıkesir Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya ve Samsun olarak belirleyen TNB KEP , Trabzon’dan Mardin’e Aydın’dan Van’a kadar genişleyen ve tüm bölgeleri kapsayan bir bayilik planlaması yapıyor.
BTK tarafından KEP Hizmet Sağlayıcı olarak lisanslanan ilk özel kuruluş olan TNB KEP aynı zamanda Türkiye’de ilk KEP hesabını açan kuruluş olma özelliğini de barındırıyor. Yüksek bir teknolojik altyapı ve hukuki bilgi birikimi gerektiren KEP konusunda hızlı bir büyüme elde eden TNB KEP, 2014 yılında Türkiye genelinde bayilik vermeye hazırlanıyor. Türkiye’nin en ücra köşesinde bile yüksek müşteri memnuniyeti hedeflediklerini belirten TNB KEP Kurumsal ve Kanal Satış Direktörü Duygu Yantaç, “Kamu kurumlarından, büyük küçük tüm özel şirketlere, ev hanımlarından akademisyenlere kadar geniş bir kullanım alanı sunan KEP’in yaygınlaşması gündelik hayatı kolaylaştıracağı gibi birçok alanda yaşanan hatta adli merciilere yansıyan anlaşmazlıkları da ortadan kaldıracak, herkes bize kolaylıkla ulaşabilecek” dedi.KEP çok yeni bir kavram; yolumuz uzun ama hedeflerimiz de bir o kadar büyük” dedi.

“Bayi adayları bize ulaşabilirler”
Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler için zorunlu hale getirilen Kayıtlı E-Posta (KEP), yasal olarak geçerli elektronik bildirim olarak tanımlanıyor. Türkiye Noterler Birliği Vakfı’nın teknoloji şirketi TNB KEP, bu alanda müşterisine özel sunduğu hizmetlerle noterlerin hukuki bilgi birikimini, regülasyon, mevzuat konularındaki hakimiyeti ile arşivleme konusundaki deneyim ve yetkinliklerini, yüksek teknolojiyle birleştirerek müşterilerine katma değer yaratıyor. E-imzanın yanı sıra sayısal ortamda kimlik doğrulaması için kullanılan mobil imza ile KEP gönderimi sadece TNB KEP tarafından sunuluyor.
KEP’in Türkiye Noterler Birliği Vakfı çatısı altındaki başarı öyküsüne katkı sağlamak isteyen tüm bayi adayları 444 6 537 (444 N KEP)’ten 7 x 24’ten TNB KEP’e ulaşabilirler. KEP bayiliği verilecek ikinci ve üçüncü öncelikli iller arasında; Aydın, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Malatya, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Ordu ve Van yer alıyor.
KEP ile Neler Yapılabilecek?
• Elektronik tebligat alabilecek,
• İlişki içinde olunan bir kişi veya kuruluşa, e-posta yolu ile güvenli ve zaman damgalı yasal bir bildirimde bulunulabilecek,
• Göndereceğiniz e-postanın ne zaman, kim tarafından, kime yollandığı, gönderilen kişinin posta kutusuna hangi tarih ve saatte ulaştığı, alıcı tarafından ne zaman okunduğu belgelenebilecek,
• Göndereceğiniz e-postanın ekli dosyaları ile birlikte içerik bütünlüğü sağlanacak,
• KEP ile göndereceğiniz önemli bir e-posta, gönderdiğiniz kişi veya kuruluş tarafından almadık, bize ulaşmadı, bilgimiz yok gibi gerekçelerle inkar edilemeyecek,
• KEP ile yapacağınız bildirim yasal bir bildirim haline gelecek, uyuşmazlık durumlarında da hukuki bir delile dönüşecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics